Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Téged (és párod) hogyan...

Téged (és párod) hogyan neveltek és mennyire neveled másként a saját gyereked/gyerekeidet?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia

Nem emlékszem a gyerekkoromra,csak arra hogy jó volt,és semmi visszamard fusztrációm nincs ezzel a korral kapcsolatban.Amire emlékszem az a kisgyerekkor 5 évestől felfelé és a kamaszkor,azt tudom,hogy anyukám sose értette a kamaszkori dolgaim,minden cselekedeteim támadásnak vélte ellene,most hogy van egy kamasz fiam is igy sokkal megértőbb,türelmesebb vagyok vele mint velem voltak,de a kisgyerekkoromra nem emlékszem.

2010. nov. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyuval felnőttként szorosabb a kapcsolatom, mint gyerekként. Apu szuperapu volt mindig is! 40 ève házasok. Ez jó példa. Követni nem lesz könnyű. Hasonló a nevelési elvem a szüleiméhez. Apa kényeztetett, anya nevelt. Hát kb nálunk is igy van:) 2 éves még a fiam
2010. nov. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó kérdés! Alapvetően nagyon szépen neveltek. Mondhatni boldog gyerekkorom volt. Hasonlóképpen szeretném én is felnevelni kislányomat, mint ahogy én nevelkedtem. Nem tudom mi lesz, mert ugye nem vagyunk egyformák. Lehet, hogy neki több odafigyelésre lesz majd szüksége. Én kicsi koromtól nagyon önálló voltam. Mindig igényeltem, hogy saját erőmből jussak el oda, ahova elszeretnék, és ne szüleim támogatásával.

Egyszer olvastam egy tanulmányt erről és talán lehet is benne valami, hogy az emberek zöme hasonló szülő lesz, mint amilyenek az ő szülei voltak. Most persze nem arra gondolok, hogy ha verték, akkor ő is verni fogja agyerekét, de a nevelési elvek alapjaiban fel lehet fedezni a szülőket.

2010. nov. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár mi még csak most tervezzük a babát, sokat beszélünk róla,hogy hogyan fogjuk nevelni. Érdekes, hogy mindketten először a rossz dolgokat hoztuk fel. Tehát, hogy hogy nem nevelnénk. Megfogadtuk, hogy amennyire lehet nem fogunk a gyerek előtt veszekedni. Nekem pl. sokat üvöltöttek előttem a szüleim és ez hagyott bennem nyomot. A párom szüleinek sem volt példaházassága, bár ott kicsit intelligensebben rendezték a szülők. Bár viszonylag jól állunk anyagilag, a pénz tiszteletére feltétlenül megtanítjuk. Nem fogunk mindent az ölükbe ejteni!

A nyelvtanulásra majd egyszer nagy gondot fordítunk. Mert bár mindketten diplomások vagyunk, ez háttérbe szorult, a szüleink sem erőltették annyira. Aztán ki tudja,hogy miket sikerül ezekből megvalósítani!:))) Egy biztos azonban, nagyon fogjuk őket szeretni!

2010. nov. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
egy szuper anya és egy alkoholista apa mellett nőttünk fel.Amit megfogadtam,hogy a gyerekem sosem fog részegen látni egy szülőt sem.Talán ennyi ami a gyerekkorom miatt befolyásolja a nevelésem.Szeretnék olyan anya lenni,mint amilyen anyukám nekem van...
2010. nov. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz gyerekkorom volt!Szüleink elváltak majd 12 éves voltam amikor anyám kidobott minket tesómmal az utcára egy pasi miatt!Apám nagy örömmel vett magához,10 év múlva az élettársa miatt eltakarított otthonról,ekkor már együtt voltam a jelenlegi férjemmel!Egy jó ok arra,hogy NE ilyen gyerekkora legyen az én kisfiamnak(6 hós)Mára úgy ahogy rendeződött mind a 2vel a kapcsolatom(a gyerekem miatt,gondoltam neki azért kellenek nagyszülők)Minden egyes nap RETTEGEK attól,hogy rossz anya leszek!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. nov. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!