Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel gyógyítható 11 hetes...

Mivel gyógyítható 11 hetes kislányom szeme?

Figyelt kérdés

A születése óta csipásodik a szeme és könnyezik. Már javult azóta, de még mindig küzdünk a problémával. A szemész orvosunk adott többféle szemcseppet hol egyikkel hol másikkal kellett cseppenteni meg masszírozni kell a szemtövét, de mivel nem múlt el így azt tanácsolta át kell fecskendezni könnycsatornáját. Én ezt nem akarom. Nincs valami megoldás rá csak az átfecskendezés?

Fájni fog neki?


2009. febr. 4. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem használt semmi,akkor jobb,ha átmosatjátok.Mi is így jártunk.Nem fáj nekik,azért sírnak,mert lefogják őket.Lányomnak másnapra már semmi baja nem volt.Nyugi!:)
2009. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mi is voltunk könnycsatorna átmosáson, mindkét szemét kellett és kb. a kettő együtt tartott 2 percig. Adnak neki felszíni érzéstelenítőt,ami miatt nem fáj neki,de ettől függetlenül az én babám nagyon sírt,mert lefogták a fejét és a kezét. biztos nagyon megijedt :(. Viszont ha nem csináltatod meg pórul járhattok,mert ha nem javult semmitől (nálunk is ez volt), akkor is meg kell csinálni,csak később kerül rá sor a halogatás miatt és akkor lehet,hogy egy átmosás nem is segít. és én ettől még jobban féltem,hogy nehogy meg kelljen ismételni. mikor vége lett a műveletnek még szipogott,panaszkodott egy kicsit a drágám,mire kiértünk a rendelőből már el is felejtette. Remélem nálatok is így lesz.
2009. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb csináltasd inkább meg, mert károsodhat a szeme is és még mindig ez a leggyorsabb megoldás, ők meg pikk-pakk elfelejtik. Miatta tedd félre az aggályaid. Gondold végig tulajdonképpen miatta vagy magad miatt nem akarod?!
2009. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy hülyén fog hangzani a számodra,de a legbababarátabb megoldás,ha anyatejet cseppentesz a picúr szemébe.A legtöbb normális orvos is ezt szokta javasolni,mikor a barátnőm ezzel a problémával küzdött,ő is cseppentett a babuci szemébe,és hipp-hopp meggyógyult a pici.Én nem cseppentenék mindenféle gyógyszeres dolgokat a szemébe,szerintem próbáld ki,nem ártasz vele neki hidd el.Mihamarabbi gyógyulást a picúrnak!

Egy 30 heteske

2009. febr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én cseppentettem anyatejet a szemébe, két napig gyönyörű volt, aztán újra csipásodni kezdett. Szóval, azért nem pikk-pakk:) Valószínű nálunk is átmosás lesz.
2009. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A tejes dologról még nem hallottam, de ha az sem jó, akkor megyünk a szemészetre mosatni. Nem magam miatt, csak őt sajnálom azért nem akarnám.
2009. febr. 4. 21:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is ilyen volt a szeme,de már kezdett javulni mire a szemészhez értünk.A doktornő jól megnyomogatta a szemzugot, annyira hogy utána nagyon csúnya lett a szeme. Sokkal jobban kezdett váladékozni .Én akkor megfogadtam hogy többet ide nem hozom.!Sokáig nem tudtam mit tegyek csorgott a szeme ,váladékozott.Elkezdtem kamillázni langyos mindig frissen főzött teával,ha váladékos volt a szeme sosem töröltem se zsebkendővel se tiszta ruhával mindig a kamillás vattával.Pár hét beletelt mire kezdett javulni a szeme ,azóta teljesen rendbejött.És még egy fontos dolog a gyógyuláshoz a testvére minden este imádkozot érte hogy gyógyuljon meg.A kezemmel sem piszkáltam e szemét,és még egy, fektesd hasra ha szerrti ugyanis a könnycsatorna a könny súlyától nyílik meg ,mivel ülni állni nem tud a hason fektetés elónyös lehet.Ha így sem javul egy két hónapig akkor vidd szemészhez Az én kisfiamnak fél éves korára múlt el, most 1 éves azóta is rendben van a szeme!
2009. febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!