Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekkorban gyógyítható az...

Gyermekkorban gyógyítható az epilepszia? Vagy csak van rá esély, hogy kinövi?

Figyelt kérdés

És vajon mekkora az az esély?

Egy 4 hónapos babó aggógó anyukája.


2009. szept. 9. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nem gyógyítható betegség, viszont az enyhe fajtája (ami nekem van), nem zavaró, egy-két évente egyszer rosszul vagyok, de annyi. Semmiben soha nem akadályozott.

A dokim szerint, ha gyakoribb a rosszullét, gyógyszerrek akkor is teljesen tünetmentes az ember. A nagymamám például szintén epilepsziás, 72 éves, remek kondiban (gyógyszerekkel). Ne aggódj, teljes életet lehet élni, még akkor is, ha nem nem növi ki!

2009. szept. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Kinöheti. De szerintem ez attol is függ, hogy mi okozza az epilepsziát. Az unokahugom kinötte. A lányomnak 2 éve volt elöször rohama, kiderült hogy az agyi erek lassabban érnek nála, és ez okozta a rohamot. Mi elvileg hamarosan kinöjük. 2-3 évet mondtak, már 2 lassan letellik. Remélem nektek se komoly. Mihamarabbi gyugyulást, és kitartást. Tudom nem könnyü, én 2 honapig csak napi 1-2 órát aludtam. De a gyogyszer melett minimális esélye van annak, hogy gond legyen. Nekünk tavaly nyáron volt 1 fél perces rohamunk, remegett, de közbe beszélgettünk. Nem volt vészes. Kitartás!!!! Boldog babázást.

2009. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 10. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nagy eséllyel kinövik.
2009. szept. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem olyan régen nagyon alaposan utánanéztem, utánaolvastam ennek. A kislányomnál felmerült, hogy esteleg epilepsziás lehet.(Voltuk EEG vizsgálaton, ami egyértelműen kimuatatta, hogy nincs erre utaló jel.)

Szóval már előre tájékozódtam és azt tudtam meg, hogy nagyon is sok az esély arra, hogy elnövi a kisgyermek az epilepsziát, lehet csak amolyan élettani is.

Szerintem mindenképp ebben bízz!

2009. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A keresztfiamnak egyszer a bölcsibe volt rohama, azt hitték lenyelt valamit. Elvitte a mentő és kiderült, hogy epilepsziás rohama volt. Most 6 éves a drága, de azóta sem volt semmi. Lekopogom, ne is legyen. Azért azóta is járnak vissza évente kivizsgálásra, de semmi. :)

2009. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!