Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az antibiotikum megváltoztatha...

Az antibiotikum megváltoztathatja a baba székletét?

Figyelt kérdés
5 hónapos lesz. Kenőcsösebb , olyan mint újszülött korban, a szurok, és többször kevesebbet kakil.
2011. jan. 25. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Olvasd el a betegtájékoztatót mielőtt gyógyszert adsz a gyerekednek.

Minden antibiotikus megváltoztatja a székletet. Erre van a probiotikum (többek közt)

2011. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
igen.Van olyan akinél hasmenést is kivált.Vegyél neki normaflort,és add neki amíg kapja az antibiotikumot.az én fiam is most beteg és antibiotikumot kap neki is volt pár napig hasmenése.
2011. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Persze, hiszen az antibiotikum elpusztitja az emésztésben fontos szerepet játszó, hasznos bélflórát is.

Ezért ma már szinte kötelező, de melegen ajánlott az antibiotikum kúra ideje alatt probiotikum kiegészitő adása a gyereknek, persze ésszel. Tehát NEM az antibiotikummal egy időben, name annak beadása UTÁN kb. 2 órával kell adni a probiotikumot, ami visszaadja a megölt baktériumokat az emésztőrendszernek. Ezért is nem szabad a gyógyszerrel, vagy közvetlenül utána adni, hiszen akkor a gyógyszer ezeket is megölné.

2011. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
utolsó kettő válaszolónak köszönöm az emberi válaszadást. Van itthon Normaflore, az jó?1 egész egy kis teába?
2011. jan. 25. 16:18
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen második, pontosan emiatt szokás inkább kezelés után és nem alatta szedni a probiotikumot, hiszen a holnapi meg holnaputáni adag ugyanúgy ki fogja nyírni az előző napokban bevett probiotikumokat....

Kérdező: Ha már nem szedtek antibiotikumot akkor kezdjetek el probiotikumot szedni. Addig nincs értelme szedni. csak a pénz megy vele mert hatása nem lesz.

2011. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
* Mármint harmadiknak szólt a válaszom
2011. jan. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sumamedet kapott, náthás, köhög, hőemelkedéssel. 5 napig kell szedni, szombat óta kapja, holnap lesz az utsó, akkor csüt. kezdjem neki adni?köszi, aranyos vagy.
2011. jan. 25. 16:22
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

A normaflore oldalán az van,hogy "Antibiotikumot probiotikummal együtt szedje! "

A Normaflore kizárólag természetes anyagokat tartalmaz, ezért kiválóan tolerálható. A felnőttek mellett problémamentesen alkalmazható csecsemők és kisgyermekek kezelésére is.

Csecsemőknek és gyermekeknek napi 1-2 ampullát, felnőtteknek napi 2-3 ampullát kell folyadékkal bevenni.

Heveny tünetek esetén már egyetlen 5-7 napos kúra is elegendő a normál bélflóra helyreállításához, elhúzódó panaszok esetén azonban akár 3 hónapon át is szedhető.

2011. jan. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, temrészetesen már MELLETTE kezdd el adni, ne csak utána, mint valaki itt javasolta!!!

Harmadik vagyok.

A beadott probiotikum a következő antibiotikum beadásáig már segiti a szervezetet, nem csak az emésztést, de a védekezőképességet is erősiti, igy gyorsabban kijön a betegségből.

2011. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem rosszindulatból írtam, hogy utána kezdje szedni.

Nem szabad mindent elhinni ami a betegtájékoztatóba van írva. Én már próbáltam úgy is, hogy alatta szedtem és úgy is, hogy utána. Ugyanannyi idővel az antibiotikum abbahagyása után lettem jobban.

Az csak reklám fogás, hogy alatta is kell szedni, hogy több fogyjon belőle, de mint mondtam ha logikusan belegondolsz az antibiotikum ugyanúgy kinyírja a probiotikumot is, szóval alatta egyszerűen nincs értelme szedni.

2011. jan. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!