Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hó alatt két antibiotikum...

2 hó alatt két antibiotikum és lehet most is szükséges lenne, mit tegyek? Lándzsás utifű szirupos tapasztalat? 7hós baba

Figyelt kérdés
Nem merem elvinni az orvoshoz mert akár indokolt akár nem egyből antibiotikumot ír fel a babának. Lázasnak nem lázas. Hurutosan köhög és taknyos. Kap cebiont, béres cseppet, lándzsás utifüves köptetőt, és gyógyszerész kavart neki egy kis megfázásra való kalmopirines löttyöt). Talán az orrváladék fehér és néha sárgás, lámpázom. Én arra gondoltam várnék pár napot láz nincs. Ti mit tennétek?
2011. jan. 11. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A fertőzések 80-90%-át vírusok orozzák, gyermek korban!!!

Ezt olvastam egy szakirodalomban és a gyerekorvosunk, pulmonológus, fül-orr-gégész és gasztroenterológus is megerősített ebben.A fölöslegesen adott antibiotikum rezisztens baktériumfaj kialakulását okozhatja a szervezetben, ami súlyos fertőzéseket és nehezen gyógyuló, gyakran kórházi ellátást igénylő kezelést kell alkalmazni!Az elhúzódó hasmenésekről már nem is beszélve!

VÁLTS ORVOST MIELÖBB!!!

Cebion rendben, a gyógyszertári keverék rendben, de én a béres helyett inkább pro+kid -et adnék a babának immunerősítés céljából mert az antibiotikum nyílván elég sok hasznos bacit is kiölt szegényből!

Ha beteg a baba, a 3.-4. napot kiszokták várni az orvosok mert ez idő alatt derül ki hogy mi okozza a fertőzést!

Nekem 3 kisgyerekem van és összesen kb. 10 alkalommal kaptak antibiotikumot 7 év alatt!

Egy jó orvos rögtön látja a külömbséget vírus és baktériumos fertőzés között!

Mielöbb keress másik gyerekorvost!

2011. jan. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A béres csepp nem antibiotikum!
2011. jan. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én orvost váltanék.


Amiket adsz jók, nemsokára meg fog gyógyulni.

2011. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kérdezz gyermekorvost neten. orvostudakozo.hu

En se mernék antibiotikumot adni, és az orvosunkat meg is kérném, ha egy mod van rá mást irjon föl. Antibiotikum nem játék, csak divat.

2011. jan. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele ahogy a béres csepp nem antibiotikum, nem is ez volt a kérdésem. Csak felsoroltam miket kap.
2011. jan. 12. 14:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Én meg csak az elsőnek válaszoltam,sorry
2011. jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!