Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Édesanyák és/vagy...

Kedves Édesanyák és/vagy Édesapák! Milyen tanulók voltatok általános, közép- és főiskolán? Végül mi lett a szakmátok? Volt kedvenc, és utált tantárgyatok? Ha igen, melyek voltak azok?

Figyelt kérdés
Azért ebbe a témakörbe írtam ki a kérdést, mert fiatal Anyukák, Apukák válaszára lennék kíváncsi.
2011. jan. 25. 20:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

szia,

általános: 5-ös

sz.középiskola: 3-as

1.szakma: 4-es

2.szakma: 4-es

főiskola: 3-as

középbeosztású köztisztviselő vagyok, de még nagyon tanulnék :-)

28 éves vagyok, egy 5 hós kisfiú anyukája

2011. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok :-)

én is nagyon szerettem a pszichológiát, de az alkotmányjogot, polgári- és büntetőjogot is imádtam.

amit utáltam: kémia, fizika, matek. Én nem vagyok gyakorlatias ember, elméleti síkon viszont nagyon jól mozgok, úgyhogy ezek a tantárgyak természetesen sosem mentek :-)))

2011. jan. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

1 gyerkes anyuka vagyok.

Általános: kitűnő

Gimnázium: Majdnem kitűnő

Fősuli: erős közepes, gyenge 4-es

Szakmám: minőségügyi mérnök (+informatikus)


Imádtam a matekot, soha nem szerettem az irodalmat.

2011. jan. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekes anyuka


általános, gimnázium: kitűnő

egyetem: jó

Pszichológus lettem, államigazgatásban dolgozok.


Kedvenc tárgyak: változott az évek során, sokszor azon múlt szeretem-e, milyen ember tanította. Szerettem a biológiát, fizikát, földrajzot, kémiát is, kevésbé az éneket, történelmet, irodalmat (állandóan verseket tanultunk kívülről...). Utóbbit utólag szerettem meg, mármint a verseket, regényeket, idő és hangulat kell hozzájuk.

2011. jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

1 gyerekes 34 éves anyuka :)


általános: kitűnő

középiskola: erős négyes

egyetem: négyes (közgazdász)

mérlegképes könyvelő: kitűnő (mindkét szakirány)

informatikus: kitűnő

nyelvek két középfokú két éven belül egyik kitűnő (angol) másik jó(német) én még oroszt tanultam anno

De ezt mind a baba előtt még :)



Közép beosztású közrabszolga vagyok-voltam és remélem leszek ha visszamegyek :)


kedvenc tantárgy: történelem, földrajz, irodalom

utált tantárgy: ének (mély hangom van), testnevelés (asztmás vagyok és a tanárnak mániája volt a többkilóméteres futás)


Még szeretnék valamit tanulni, de lehet csak a gyerkőccel fogok majd egypár év múlva. :)


Ügyész szerettem volna lenni, de aztán mégis gazdasági pályára keveredtem valahogy.

2011. jan. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Általános: majdnem kitűnő, de valahogy tesiből mindig 4-es lettem csak. :P Nagyon szerettem a történelmet, irodalmat, németet. Nagyon utáltam az énekórát, borzalmas hangom van és a rajzot is, mert abban sem voltam valami tehetséges.

Középiskola: 4,5 és 5 egész között szórt az átlagom. Közgazdasági szakközépbe jártam, imádtam a közgazdaságtant, a számvitelt, az irodalmat, történelmet, a németet és az angolt. A kémia és a fizika volt borzalmas, hála Istennek csak 2 évig tanultuk.

Főiskola (közgáz): szintén a számviteles tárgyak fogtak meg a legjobban, azok közül is talán a vezetői számvitel és a hitelintézetek számvitele, na meg a term-szolg. (termelő-szolgáltató tevékenységek elemzése-ellenőrzése).

Egyetem (jog): teljesen kész vagyok a római jogtól, de egyébként nagyon érdekes minden tárgyam, csak a mennyiséggel nem vagyok kibékülve. Bár ezt még nem végeztem el, viszonylag az elején vagyok.


Jelenleg pénzügyi irodavezető vagyok egy állami cégnél, de vágyom valami másra, ezért is kezdtem bele a jogi egyetembe. Na meg, tervezzük a kistesót. :P


25/N

2011. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Általános: majdnem kitűnő

gimi: 4es átlag mindig megvolt

Nem jártam fősulira, viszont van 3 felsőfokú OKJ-s szakmám, a legjobban a marketing és reklámmenedzser szakma tetszik ezek közül. Nem ebben dolgozom, hanem egy multinál irodán, de szeretem a munkámat.

Utáltam: biológia, magyar, fizika

Szerettem: ének, rajz, földrajz, kémia, később: marketing, jog

2011. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 kisnita ***** válasza:
100%

Kemény általános iskolába jártam, volt követelmény kőkeményen... 4.-ben pótvizsgáznom is kellett matekból :S A matekot mindig utáltam. Kedvencem az irodalom, a nyelven és a biosz volt. Utána kereskedelmi suliba mentem, ott a 4 év alatt szó szerint semmit nem tanultam abból "éltem" amit általánosban megtanultam és amit az órán hallottam (már ha bementem órákra) mégis 4-es-5-re vizsgáztam mindenből. Az angol nagyon kemény volt általánosban, középsuliban viszont csak alap dolgok voltak meg ugye a szakmai angol ami egy kalap sz@r úgyhogy az angol vizsgám írásbeli-szóbeli szín ötös lett. Utána elmentem egy pedikűr-manikűr tanfolyamra szintén 4-es-5-ös-re vizsgáztam mindenből.

Nagyon jó fejem van, könnyen tanulok bármit, nem csak azt ami érdekel, de mérhetetlenül lusta vagyok ezért nem mertem bevállalni annak idején az érettségit amit most már nagyon bánok. Gyes alatt akartam letenni, de eddig sajnos nem jött össze. Idén vissza kell mennem dolgozni, ha keresek annyit, hogy mellette tudom finanszírozni a sulit akkor le fogok érettségizni estin. Angolból meg akarom szerezni a középfokot. És talán fősulira is szeretnék menni. Több minden is érdekel. Nagyon szeretnék fodrász lenni, saját szalonnal egyéni vállalkozóként, de ha ez nem jön össze akkor óvónő vagy házi gondozónő is szívesen lennék. A terhességem alatt idős embereket ápoltam házi gondozóként és nagyon tetszett ez a munka, úgy érzem hosszú távon is tudnám csinálni. Igazából még keresem az utam.

2011. jan. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
66%

Szia! 35 éves anyuka vagyok, egy kisfiam van.

Általános szinte 5-ös, középiskola 4-5 ös, kivéve matek,az 3-as,ezután főiskola TB szak a jogi karon, átlag 4-es, utána gyakorlat egy üzleti biztosítónál,ezalatt elvégeztem egy 2 éves mérlegképes könyvelőit és 2 évet a jogon is.Ezután a munka miatt abbahagytam a jogot,de nem bántam meg,mert 12 évvel ezelőtt a kezdő fizetésem volt 100.000Ft. Amúgy a matekot és a fizikát nem szerettem, a tesi volt a kedvencem, ja és nem igazán szerettem tanulni,de hát ez vitt előbbre.

2011. jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

25 éves művészettörténész vagyok, nyolcosztályos gimibe jártam

általános 6-ig kitűnő

középiskola 9-ig jeles

10, 11. osztályban jó 4-es átlag (fizika, biológia, matek rosszabb jegyekkel, a többi 4, 5-ös)

12. osztályban a matekon kívül (ami 2-es volt) mindenem 5 lett

az érettségimen matek 3-as, többi tárgy 5-ös

9. osztályban és 12. osztályban nyelvvizsgáztam, középfokú német, francia

az egyetemet végül 7 év alatt végeztem el 5 helyett (1 év külföldi ösztöndíjjal) kb 3,5-4,2 közötti átlaggal


Kedvenc tárgyaim a középiskolában: történelem, művészettörténet (nyilván... :), nyelvek (németül és franciául tanultam), kémia és az ének volt

Amit nagyon utáltam, az a biológia volt és a nyelvtan.


Szerintem kb ma vagy holnap szülök :)

2011. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!