Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek? 7 hónapos baba...

Mit tennétek? 7 hónapos baba és nem fogad el semmit hozzátáplálást témában.

Figyelt kérdés

csak anyatejet iszik (azt is csak eredeti kiszerelésből), de semmi gyümölcs vagy zöldség nem kelti fel az érdeklődését... max. 2 kiskanál nagy nehezen, de még sokszor az sem, inkább a szájzár a nyerő!

(anyatejet is teszek hozzá, keverem is őket, ízt is adok neki, nem is erőltetem - vannak napok, amikor kihagyjuk, hátha másnap kedvet kap, még a másoknak nyerő barack, vagy sütőtök sem befutó...) ennyi idősen azért már szüksége van a szervezetének másra is, mint amit az anyatej ad!

és ez csak azért fura nekem, mert a nővére bezzeg egy mindenevő éhenkórász volt és most 2.5 évesen is!


szívesen veszek minden ötletet, javaslatot, tapasztalatot!


2011. jan. 28. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

kitartás!

ne add fel!


ha nagyon szadi akarsz lenni, megteheted, hogy kihagysz egy szopit! a kihagyott etetésnél kínálgatsz neki mondjuk 2 ízt, egy gyümiset és egy főzeléket )(főzelék legyen picit sós, a gyümi édes). ha nem kér, kiveszed az etetőszékből, hagyod játszani, fél óra múlva újra. és ezt így 3 órán keresztül.

aztán megszoptatod, hogy azért ne éheztesd ki túlságosan. 2-3 nap múlva rájön, hogy ha enni akar, kénytelen kanalazni. cumisüvegben gyümölcslével is próbálkozhatsz, 2 deci 100% gyümilé neki még kitesz egy étkezést.

tejpépekkel is próbálkozhatsz, az is nagy haladás lehet!


vagy ha nem akarod "kiéheztetni" türelmesen próbálkozhatsz, esetleg félbeszakíthatod a szoptatást és akkor kanalazni

2011. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 6 hónapos múlt. Próbáltam először az őszilét,meg az almát,de még a hideg is kirázta tőle. Vártam egy hetet,ismét próbáltam az almalét, ugyanaz volt, pár nap múlva ismét,de nem kellett neki. Meguntam vettem sütőtököt, az kicsit jobb volt,de az sem volt az igazi, csak nyalogatta kicsit,de nem igazán kellett neki. Én is szoptatom, és tejcukor érzékeny vagyok. Így írt a doki nekem Sinlac-ot. Első nap nyalogatta,második nap egy-két kanállal evett, aztán mindig kicsit többet,most tartok az 5. napnál,és már 30 milit eszik,és nagyon ízlik neki. Próbáld ki talán te is,mert ez szója,glutén és tejmentes. Én jövő héten már elkezdem a gyümölcsöket belekeverni és úgy folytatom majd. Remélem tudtam neked segíteni.
2011. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mi lett végül a megoldás? 5 hónapos a babám, a tejem fele annyi sincs amennyi mint volt és nem eszik meg semmi mást. Nagyon kétségbe vagyok esve.
2022. febr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!