Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem használ minden egyes...

Aki nem használ minden egyes pelenkázásnál popsikrémet miért nem használ? Spórolás miatt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 17:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
57%

Nem!

Ha csak pisi van a pelusban, és úgy cserélem, akkor nem krémezem, mert látni a popsiján, hogy fénylik a krémtől.

2011. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
36%
Én csak naponta egyszer vagy kétszer kenem be a fenekét. Nem szereti ha krémes a feneke még akkor sem, ha vékonyan kenem. A popsitörlő is tartalmaz babaolajat, így felesleges is lenne gyarabban krémezni.
2011. jan. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
29%
Mert ha egészséges, nem kiütéses, nem piros a popsija, akkor nincs a krémre semmi szükség, ezt egy bőrgyógyásztól tudom. 14 hónapos a kisfiam, de a 14 hónap alatt még nem fogy ott el egy tubus Bepanthen.
2011. jan. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Ezen én is sokat gondolkoztam, mert van egy ismerősöm, aki csak kaki után keni a kicsi popsiját, viszont állandóan panaszkodik, hogy tiszta kiütés a kicsi feneke. Finoman mondtam neki, hogy én bizony minden peluscserénél kenem a babám popsiját Sudocream-el, és soha egy pötty nem volt még rajta. Azaz volt, mikor nem Pampers popsitörlőt használtam, hanem kipróbáltam egy másik márkát. Na, azzal kétszer töröltem át, és borzalmas kiütései lettek.

Ő állítja azért nem keni, mert biztos a krém nem hagyja szellőzni, és ezért piros. Ez szerintem butaság, főleg, hogy egy nap egyszer kakil a kicsi. Én inkább spórolásnak érzem a dolgot.

2011. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
39%

Én csak este fürdés után kenem be a popsiját éjszakára. Meg ha kipirosodott. Egyébként nem. Én is úgy gondolom, hogy ha szép, egészséges a kis bőre, akkor semmi szükség a krémre.

A saját kezemet se krémezem, csak ha nagyon ki van száradva!

2011. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
39%
Mert felesleges mindig. Jó a baba bőrének is, ha levegőzik . Én este szoktam, éjszakára, meg kaka után kenem be. Szép a bőre.
2011. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem is felesleges mindig kenni, inkább annak a híve vagyok, hogy szellőzzön a bőre. Ezért kenem én is csak kaki után, meg éjszakára.

Fogzáskor volt piros a feneke, se előtte, se azóta sosem.

2011. jan. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Van itthon 3 tubus Bepanthen, vettem előre, azt hittem kelleni fog. Megszületett a lányom, aki most lesz 4 hónapos, de alig hiányzik valami az első tubus krémből. Naponta csak egyszer kenem a popsiját, este fürdés után. Minden szopi után cserélek pelust és alaposan letörlöm minden alkalommal. Egyszer sem pirosodott még ki a popsija...

2011. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
35%

Hát én erről most hallok először :) hogy nem kell kenni a fenekét minden egyes tisztába tételnél.


Azért szerintem csak érintkezik a bőre a pisivel mikor van rajta pelenka és az nem jó érzés nem???

A krém azért védőréteget von a bőrre, hogy ne legyen baja...


De ha más babájánál nem okoz ez gondot. akkor hajrá!! :))


Én kenem minden alkalommal.

2011. jan. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
67%
Ja, nem spórolok, ezen aztán főleg nem... Mindössze hiszek abban, amit a szülést követően hallottam, hogy nem kell mindenfélével elrontani a babák bőrét. Jól kivan az találva (mármint a szervezet), nem kell módosítani a Ph értéket, maradjon az természetesen meg és nem lesz gond.
2011. jan. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!