Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért marad darabos az étel...

Miért marad darabos az étel turmixolás/botmixerezés után is?

Figyelt kérdés
én lennék ennyire béna?Mindig darabos marad,pl mikor krumplit csináltam neki,botmixerrel csináltam,és maradtak benne darabok.Ha banánt csináltam,azzal is ugyanigy..turmixgéppel nem is tudom,mert annyira kevés az a mennyiség,hogy nem ér fel odáig amit belerakok,ahol van a"kés" ami összeturmixolja,ezért szoktam botmixerrel,de mindig darabos,és csak 6hónapos a fiam,igy nem hagyhatom úgy,nehogy megfulladjin-fulldokoljon amiatt.Ezért mindig üvegreszelőn csinálok neki mindent,de a kezem már kiáll....az almát,banánt,krumplit,céklát....Másnak is darabos,vagy csak én vagyok tényleg ennyire szerencsétlen?
2011. jan. 30. 20:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
A botmixerrel, igen darabos marad.A rendes turmixgéppel lehet teljesen pürésíteni.Csinálj 3-4 adagra valót, és ami nem kell fagyaszd le.Így meg tudod oldani, hogy pépes legyen.
2011. jan. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszönöm,akkor nem én vagyok béna,megnyugodtam.Csak az a baj,hogy nagyon kicsi a fagyónk,igy szinte semmit nem tudok elrakni:S Van benne néhány hús,zöldség,és tele van...
2011. jan. 30. 20:25
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem van egy olyan fél literes mérőpoharam, ami gyakorlatilag pont olyan széles, hogy belefér a botmixer. Abban totál pépesre lehet turmixolni mindent. Szerintem ez a titka, nagy tálban nem fog sikerülni, de minél kisebb helyre tömörül össze a turmixolni való, annál jobban el lehet dolgozni sima állagúra. Próbáld ki!
2011. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
a legkisebb edénybe próbáltam,de ez is nagy volt a botmixerhez képest...pohár csak üveg van ami kb akkora,de abba nem merem.De megpróbálok majd beszerezni egy akkorát kb.
2011. jan. 30. 20:38
 5/16 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyesmire gondoltam. Tehát elég mély, hogy ne jöjjön ki belőle a kaja, de pont annyira széles csak, hogy belefér a botturmix. Ebben bármit turmixolok, teljesen pépes lesz, legyen benne akár rizs, akár hús, mindegy.

2011. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És még valami eszembe jutott: ha túl sűrű lenne, tegyél hozzá nyugodtan vizet. A bébiételekben is az van. Kicsit furán néz ki, de sok kajához bizony kell, hogy a baba ne öklendezzen tőle, és le tudja nyelni.
2011. jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm,utána nézek,remélem találok hasonlót.Hogy az én botmixeremhez miért nem birtak ilyet adni....:S Vizet szoktam szinte mindig tenni a kajájához,mert általában sűrű,mindig éppen annak a levét,ami/amibe főtt,pl krumpli,akkor annak a vizével,de van hogy sima forralt vizet rakok hozzá.
2011. jan. 30. 20:46
 8/16 anonim ***** válasza:
Tényleg nem mindegy, hogy milyen "edényben" használod a botmixert. Az enyémhez gyárilag adtak egy mérőedényt, ami magas, csak a botmixer fér bele. Soha nem darabos az étel.
2011. jan. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem nincs hozzá edényem de vettem hozzá ilyen mérő kiöntőt és jó vele mert nem darabos. Bár mi 7 hónaposak leszünk már 1 hét múlva és én mostanában villával töröm. Szépen megszokta szerencsére!
2011. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Vilcsianyuja ***** válasza:
nekem is adtak a mixeremhez nagy kancsószerű edényt, de szeretek mixelni egy régebbi szerzeményemben. Nutellás 1kg-os kancsó volt, annó úgy reklámozták, hogy ebben lehet tuti nutellás shake-t mixelni. hát nem csak azt :) és a másik: ha még így is darabos marad a kaja, akkor bizony tényleg túl sűrű, fel kell higítani, ahogy az előző válaszoló írja! Egyébként az álló turmixgépben még hígabbra kell hagyni az ételt, mert az még annyira se viszi el, mint a botmixer. jó főzőcskézést!
2011. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!