Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babának forralni...

Egy éves babának forralni kell a bolti tejet?

Figyelt kérdés

Most kezdem bevezetni a tejet a kislányunknál, a védőnő azt mondta, hogy forralni kell a bolti tejet is, itt pedig már többször olvastam, hogy nem forralják az anyukák.

Ti hogyan kezdtétek el bevezetni? Tápszerhez adva vagy először csak egy kicsi kanállal, hogy kiderüljön allergiás e? Tejfölt, egyéb tejterméket kapott már és főzeléket is evett már, ami tejjel készült.


2011. jan. 31. 07:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem forralom. Csak a házi tejet kell.A bolti tej hőkezelve van. A lényeg, hogy 3.6-os tejet vegyél. Ha még ezt felforralod tényleg kiölöd belőle az értékes vitaminokat. :)Nekem is 1 éves korától issza a tejet.
2011. jan. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja,bocsi. Először vettem egy doboz babatejet. Azzal tértünk átt a sima tejre. Először csak 10ml adtam neki a babatejhez. Másnap 20 és így tovább. Ha tejjel volt már dolga és semmi baja nem volt, akkor nem is lesz.
2011. jan. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kell-e vagy nem, én forraltam.

Fokozatosan tértünk át a tejre, mindig többet kapott és kevesebb tápot.

2011. jan. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sose forraltam, az már hőkezelt
2011. jan. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 2,8%-os tejet veszek a kisfiamnak de mai napig forralom neki pedig már 21 hónapos! Nekem nem nagy fáradság és még a tej is tovább eláll tőle!

Én 1 évesen azért még forralnám a helyedben!

2011. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:) Adtam a babának cumisüvegből egy kicsit, felforraltam. Tetszett Neki:) Remélem nem lesz tőle baja.

Ha nem jelentkezik nála baj egy pár napon belül, akkor a reggeli tápszert ki lehet váltani tejjel? Ugyanakkora a tápértéke 180 milli tápszernek és 180 milli 2,8-as tejnek?

2011. jan. 31. 09:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem lesz tőle baja akkor adhatod neki már reggel tápszer helyett.

Én is úgy csináltam,hogy elöszőr csak reggel adtam neki és ha nem volt semmi baja akkor azt kapott és utána már este is azt adtam neki!

2011. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!