Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 9 hónapos mikor kell...

Kisfiam 9 hónapos mikor kell az óvodába iratni? Április 30, -án született, és augusztustól vagyok gyeden.

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
9 hónaposan már az óvodába iratnád? Mi volt április és augusztus között? 3 évesen irathatod óviba, előtte bölcsibe mehet, ha nem szeretnél 3 évet otthon lenni Vele! Van amelyik óvodába előtte év augusztusába, ha beíratod, akkor május elsejétől már mehet, de van ahol csak április 30.-án (3 éves szülinapja) irathatod be és a rákövetkező szeptembertől mehet.
2011. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Óvodába 3 éves kortól lehet menni. De 5 éves kortól kötelező. Szóval ráérsz még.
2011. jan. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A rákövetkezőt rosszul írtam. Bocsi! Szóval abban az évben szeptember elsejétől mehet!
2011. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom pontosan, csak azt, hogy az én kisfiam most 1,5 éves, nyáron fog menni még csak bölcsibe, de oda is elég márc-ápr. környékén menni. Persze felvették várólistára tavaly decemberben.

Szóval az óvodával még nagyon ráértek!! Oda úgy tudom 3 éves kortól mehetnek (ill. amikor már szobatiszta) a gyerekek, ugyhogy elég érdeklődni 2,5 éves kor környékén érdeklődni. Én így gondolom, de nincs tapasztalatom, csak azért írtam le, mert senki nem válaszolt...

2011. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Óvodába a gyermek csak 3. életévének betöltése után vehető fel.

5 éves kor után a szülő köteles beíratni a gyermeket és az óvodák is kötelesek felvenni.



A felvétel általános alapkövetelményei:


 Óvodába a gyermek csak 3. életévének betöltése után vehető fel.



Nem előírás, de ajánlott.


 A csemete nappalra szobatiszta legyen. Természetesen néha történhet baleset, de ezzel az óvónők tisztában van.


 Jó, ha a csemete folyamatosan beszél, ha gondja, baja lenne, azt el tudja mondani, és az óvónő jól tudjon vele kommunikálni.


A kicsiket általában lakhelyük vagy szülei munkahelyének körzete szerinti óvodába veszik fel. A szülők a gyermeke óvodai felvételét, átvételét bármikor kérheti.


Az újonnan jelentkező gyermekek fogadása elvileg folyamatosan történik. Azokat a gyerekeket, akik a nevelési év kezdetéig nem töltik be a 3. életévüket, de az év folyamán igen az óvodák előjegyzésbe veszik. Ez azonban nem egyenlő a felvétellel. Az óvodai felvételről, átvételről az óvoda vezetője dönt.


Ha az óvodába jelentkezők száma meghaladja a felvehető gyermekek számát, az óvodavezető átirányíthatja a gyerkőt másik óvodába.


Az óvodavezető a felvételek lezárásáról értesíti a szülőket a megadott határidőig. A felvételeket általában hirdetmény formájában kifüggesztik az oviban.

Az elutasító határozatot írásban a szülőnek meg kell küldeni. A szülő eljárást indító kérelmet nyújthat be a határozat közlésétől számított 15 napon belül az óvodavezetőnél


Az első óvodai foglalkozási nap a tanév első napja.


A szükséges iratok :


 szülői kérelem kitöltése, mely a gyermek adatait is tartalmazza.


A kérelem dátuma igazolja, hogy a felvétel, jelentkezés mikor történt. A megadott adatok alapján a vezető óvónő


beírja a gyermek adatait az óvodai előjegyzési naplóba.

 a gyermek születési anyakönyvi kivonata,

 az egyik szülő személyi és lakcím azonosító kártyája,

 orvosi igazolás a gyermek óvodaérettségéről,

 bölcsödéből óvodába jelentkező gyermekeknek bölcsődei igazolás szükséges.


Kérhetik még:

 a gyermek társadalombiztosítási kártyája



A felvételhez szükséges iratok egyes óvodák között eltérő lehet. A felvételi rendről az óvodában kapnak pontos tájékoztatást.


Figyelem! A közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. Törvény 24. § (3) bekezdésében megfogalmazottak szerint a gyermek abban az évben, amelyben az ötödik életévét betölti, az óvodai nevelési év első napjától kezdődően óvodanevelés keretében folyó, iskolai életmódra felkészítő foglalkozáson köteles részt venni.

Összegezve 5 éves kora előtt nem is kötelező beíratni a csemetét és az óvodák nem kötelesek a felvenni, de 5 éves kor után a szülő köteles beíratni a gyermeket és az óvodák is kötelesek felvenni.

2011. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Természetesen eszem ágába sincs még oviba iratni,de első gyermek és van egy elég tudálékos nagynéném aki mondta,ha nem intézkedek most ovi ügybe később nem lesz hely.
2011. jan. 31. 14:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Kicsit lejárt már ez az idézet, hiszen már 2,5 éves kortól lehet óvodába járatni a gyereket.

Kérdező, ha akkor, mikor betölti a 3-at, rögtön szeretnéd vinni óvodába, vagy előtte akár fél évvel, akkor 2012. tavaszán be kell iratnod, hiszen a 3 éves kort a 2012-2013-as nevelési évben tölti be. Ha ekkor felveszik, akkor akár 2012 novembertől mehet az óvodába, vagy 2,5 éves korától bármikor, amikor gondolod.

Tudj róla, hogy elsősorban azokat veszik fel, akik már betöltötték, vagy az adott év (2012) decemberig betöltik a 3 éves kort, tehát ti leghátul lesztek a sorban, de nem tudom, felétek mekkora a túljelentkezés, nálunk felvennék simán.

2011. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nagynéni arra gondolt, hogy vetesd várólistára a gyereket, hiszen általában az ovikban túljelentkezés van.

Mint irtam, egy év múlva már konkrétan beiratnod kell, tehát helyénvaló lehet a várólistára vétel, bár ha a körzetben sok az ovis korba kerülő, akkor nem segit a várólista sem... De egyébként egyetértek a nagynénivel.

2011. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!