Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha rossz apgar értékkel...

Ha rossz apgar értékkel született a babátok, nem sírt fel, lett valami következménye?

Figyelt kérdés
Ha "nem ment simán" a szülés, problémák adódtak, leírnátok, mi volt az? pl. leesett a szívhang, születés után kitisztították a légutakat, oxigént kapott, stb.
2011. okt. 26. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég macerás volt a szülés is, és a fiam nem is sírt fel. Rögtön elkezdték tisztítani, szívni, stb. Akkor felsírt, de nem nagyon, és nem is nagyon vett levegőt. Rögtön inkubátor, lélegeztetés, stb. Ennek ellenére 9-es apgart kapott (nemtom miért?!) és azóta sincs semmilyen maradandó károsodása. Lassan 2éves, nagyon eleven gyerkőc.
2011. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krisztivan ***** válasza:
100%
Kisfiam 7-est kapott.Lila fej,nem sírás és köldökzsinór a nyakon miatt.Csak a lila feje maradt meg pár óráig,szerencsére eddig nincs semmi probléma de én nem is várok ilyet hiszen szerintem sokan születnek 7/9 -es apgarral.Most 13hós.
2011. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sürgősségi császárom volt szívhangesés miatt, nem sírt fel, rögtön elrohantak vele, hogy oxigént kapjon, 5/9 lett az apgarja. Pár napig antibiotikumot kapott a kórházban, de más baja nem lett szerencsére. 2 éves, minden rendben van vele.

Nálad is ilyesmi történt? Mennyi idős most a baba?

2011. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk is ez történt, többször leesett a szívhang, de mivel már a szülőcsatornában volt, így vákummal született. Nem sírt fel, kapott oxigént, és elvitték. Kísértetiesen hasonlít az esetünk az utolsó válaszolóhoz.

Egy éves, eddig semmi gond nem volt vele, de én szülés óta rettegek. 5/8-as apgart kapott.

2011. okt. 26. 14:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

az én kisfiam 2 hét múlva lesz egy éves...sürgősségi császárral született, vajúdáskor leesett a szívhang többször, magzatburok repesztésnél kiderült, hogy sűrű mekóniumos a magzatvíz, gyorsan műtő és 1/8 Apgar értéket kapott...őt nem is engedték lélegezni, egyből intubálták, aztán irány az intenzív...talán fél napig volt lélegeztetőn aztán már csak légzéstámogatást kapott talán 1 napig és szépen javult az állapota.(engem azért nyugtatgatott a szülésznő meg a védőnő is, hogy az 5 perces Apgar érték azért elég biztató.) Mi jártunk fejlődésneurológián, szerencsére minden ok vele, vittem Dévény tornára, mert azért picit feszes volt a bal oldala. Mozgásfejlődésben soha nem volt lemaradva, már egyedül megy, érdeklődő, kíváncsi, vidám, huncut kisfiú...

2011. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

13.18-as vagyok.

Ha már egy éves a babád, és eddig minden rendben volt vele, akkor biztos vagyok benne, hogy már nem is lesz semmi gond, ezen már ne aggódj! Akár mozgásszervi, akár idegrendszeri probléma lenne vele, akkor már lennének jelei szerintem.

Az én fiam mindent elég későn kezdett csinálni (de még a normális időhatáron belül, de a annak a végén), de én ezt sem tulajdonítottam az oxigénhiánynak vagy ilyesmi. Ha nagyon aggódsz, vidd el fejlődésneurológiára, akkor biztos megnyugszol majd.

Minden jót!

2011. okt. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 akisz válasza:

Az első gyermekem született 6/9-es értékkel. Azt mondta a doki, hogy kicsit "elfáradt". Annyi volt, hogy szülés után 2 órát inkubátorba tették.

Most 19 éves egyetemre megy. :)

Sosem volt semmi baja. Makk egészséges. 8 hónaposan már felállt, egyévesen ment és beszélt is.

2016. jún. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5/9-es Apgar.Engem újraélesztettek császár közben,neki a nyakára volt csavarodva a zsinór,és csomó is volt rajta.
2020. nov. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!