Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Talákoznom kellene egy kollegá...

Talákoznom kellene egy kollegámmal akinek bárányhímlős a gyereke. Hazahozhatom akkor is a fertőzést 7 hónapos babámnak, ha csak beszélünk (nem fogok kezet vele)?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Nem. A bárányhimlő cseppfertőzéssel, vagy a himlő váladékával terjed. A fertőzöttről, nem a szülőkről.

Másrészt minél hamarabb átesik rajta a gyerek, annál könnyebben vészeli, és annál kisebb az esélye, hogy elvakarja a hólyagokat.

2011. febr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
A bárányhimlő cseppfertőzéssel terjed és csak a fertőzött tudja átadni. Tehát úgy, hogy te valakivel beszélsz, hozzáérsz, akinek a gyereke himlős, se te, se a babád nem lesz beteg. Különben, ha te már átestél valamikor a betegségen, még a közvetlen érintkezés útján se fertőződhetsz meg, így tovább se adhatod.
2011. febr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy tudom hogy attól hogy valaki már volt himlős, attól hordozó még lehet.
2011. febr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy látom, valaki jobban tudta, mint az orvos: "velem egy háztartásban élő 5 éves kislány bárányhimlőjét én (27 éves vagyok és már voltam bárányhimlős) terjeszthetem-e 3. személy felé? Mire kell vigyáznom, ha tiszteletben szeretném tartani a többiek egészségét is? Konkrét eset: a legjobb barátomnak van egy 2 hónapos kisfia, amióta kiderült, hogy a nevelt lányom bárányhimlős nem merünk találkozni, nehogy a 2 hónapos kisfiú elkapja. Reális ez az óvatosság, vagy erősen eltúloztuk?


Válasz:

A bárányhimlőt az az ember terjesztheti aki megkapta a betegséget és benne a vírusok már szaporodnak. Ez már a kiütések megjelenése előtt néhány nappal kezdődik. Ekkor és az újabb és újabb kiütések megjelenése alatt a beteg a garatjából szórja a vírusokat. Tehát cseppfertőzéssel fertőz. A hólyagbennék fertőzőképessége a betegség terjedésében nem számottevő. Ha Ön biztosan volt bárányhimlős nemigen tudja átadni a betegséget, hiszen a betegség kiállása életre szóló immunitást ad, így Ön biztosan nem lesz beteg. Ha azonban barátja nem volt bárányhimlős, az Önök lakásába ne menjen, mert megbetegedhet. Ha a baba anyukája volt bárányhimlős a csecsemő az anyától a méhlepényen keresztül átjutott ellenanyagok miatt néhány hónapig kevésbé fogékony a betegségre."

A bárányhimlőt csakis maga a beteg tudja átadni...

2011. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!