Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetném babám...

Hogyan segíthetném babám beszédfejlődését?

Figyelt kérdés
Tudom, nem törvényszerű, hogy 1 évesen mondjon szavakat, de már nagyon szeretném legalább az anyát hallani valamilyen formában:)A nemen kívül persze:)))
2011. febr. 3. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj hozzá sokat, magyarázz el neki mindent. Majd ha kedve lesz, mondja ő is. De ne erőltesd.
2011. febr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az elsővel. Mindent mutogass meg neki és magyarázd el, mi micsoda, mire való, hol a helye, stb. A babák nem egyformák, ezt nem lehet erőltetni. Kisfiam 16 hónapos, nagyon sokat beszél, rengeteg szót használ, de ismerek olyan kisfiút, aki 23 hónaposan kevesebbet mond, mint az enyém - holott anyukája ugyanolyan beszédes természet, mint én. Szóval nem csak rajtunk múlik, hanem a babán is nagyrészt.
2011. febr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

14 hónaposom már mondja, hogy apa, mama, papa, na az anyára aztán várhatok! Ez valószínű nehezebb, mint a többi, inkább valami egyszerűbbet várj el tőle elsőre úgymond. :)

Nézegess vele sokat mesekönyvet és mondjad neki, hogy melyik állat micsoda és mit mond, azt is szokták tudni utánozni a gyerekek.

2011. febr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Még azt elfelejtettem, hogy ana csak nem régóta van nála ám... már mindent mondott, baba, mama, papa, apa, és rengeteg más szót, mire nagy nehezen rászokott az anyára.

Viszont a mai napig, ha kérem tőle: mondd azt, hogy anya! Mit mond? - Apa!! :))

Ana akkor van, ha kell valami. :))) Én vagyok a kiszolgáló személyzet. :)))

2011. febr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

:)))))

Köszi minden eddigi válaszotokat!Igen, nagyrészt a babán múlik, de szeretnék minden tőlem telhetőt is megtenni.

(mert szerintem eddig nem tettem meg, nem beszéltem annyit hozzá, amennyit kellett volna:()

2011. febr. 3. 09:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Abból is tanul a baba hgy hall másokat beszélni.

BÁrmi 19 hósak vagyunk de hasonló a problémánk.Ana,cic,hapci és az aba(ez nála az apa!)nem mond mást.Csak "aaaa"mindenre és mutogat.Azt mondták amíg megértetik magukat nehezebben indul be ez a folyamat.De könyörgöm haddjam egész napő makogni??Engem is elkeserít mikor fiatalabb babák már ezt meg azt mondják.De mindig azt nézem ilyenkor hogy az enyém mit tud amit a másik nem és akkor elmúlik ez a rossz érzés:-DTartsunk ki majd tuti lesz olyan idő mikor már azt várjuk majd hogy csak maradjon csöndbe 2 percet

2011. febr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!