Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejpép és a rizspép az...

A tejpép és a rizspép az ugyanaz, vagy mi a különbség?

Figyelt kérdés
mert milupa HA vaniliás tejpépet irattam fel a dokival,de a receptet nem láttam,anyum váltotta ki,most hozta,és milupa vaniliás rizspépet adtak neki.Most az ugyanaz mint a tejpép,vagy mi a különbség?Nem tudom igy hogy vissza vigyem e,hogy kicserélik e vagy nem a tejpépre.De ha nincs különbség,vagy ugyanaz akkor mindegy.
2011. febr. 3. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, a tejpép alapja búzadara, a rizspépé rozs. Tehát a rizspép gluténmentes. Állagra ugyanolyan, ízre is ugyanolyan finom. Mintha turmixolt tejberizs lenne.
2011. febr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.Akkor nincs értelme visszavinnem?Adhatom neki ha ugyanaz szinte?Rizst még nem evett,az nem baj?Vagy ezekbe más féle van?
2011. febr. 3. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:

rizspép alapja rizs, a tejpépé pedig tehéntej.

én rizspépet szívesebben adtam babámnak :)

2011. febr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A rizspép összetétele: hidrolizált savófehérje (tejből), laktóz (tejből) növényi olajok (pálma-, repcemag-, kókusz-, napraforgó-, single cell olaj), élelmi rost (galakto-oligoszacharid (tejből), polifruktóz), emulgeálószer (monod- és diglicerid citromsav-észtere) kálium-dihidrogén-foszfát kalcium klorid, állati eredetú olajok (halolaj), trikalcium-foszfát, kolin-klorid, kalcium-karbonát,L-tirozin, L-aszkorbinsav, kalcium-karbonát, szójalecitin, taurin, nátrium-L-aszkobát, inozitol, vas-szulfát, cink-szulfát, uridin-5’-monofoszfát nátrium sója, citidin-5’-monofoszfát, DL-alfa-tokoferil-acetát, adenozin-5’-monofoszfát, inozin-5’-monofoszfát nátrium sója, nicotinamid, L-karnitin, guanosin-5’-monofoszfát nátrium sója, kalcuim-D-pantotenát, D-biotin, réz-szulfát, folsav, retinil-palmitát, DL-alfa-tokoferol, riboflavin, tiamin-hidroklorid, cianokobalamin, kolekalciferol, piridoxin-hidroklorid, kálium-jodid, mangán-szulfát, fitomenadion, nátrium-szelenit.



Én ebben sem rizst, sem rozst, sem egyéb gabonát nem vélek felfedezni.



Másik milupa HA pép (ez nem rizspép, csak pép) összetétele:

Összetevők: rizsliszt, hidrolizált tejsavófehérje, fruktóz, növényi olajok, glukózszirup, szacharóz, ásványi anyagok, maltodextrin, emulgeáló szer (mono- és diglicerid citromsavésztere), citromsav, aminosavak (L-tirozin, L-fenilalanin, F-hisztidin, L-arginin, L-metionin), vanília, vitaminok.


Ebben pedig van rizs. Szóval teljesen mindegy, hogy melyiket adod. :)

2011. febr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is vaniliás tejpépet írattam fel és riszpépet kaptam a patikában.Pont aznap jött a védőnő és mutatom neki.Azt mondaj nem érti,mert eddig a vaniliás az tejpép volt!És nem rizspép.Egyébként imádja!!!!!!!De egy kicsit megfogja a hasát!És a fő összetevője a riszliszt,most néztem meg!
2011. febr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm,hát megpróbálom akkor ezt adni neki,akkor nem viszem vissza.Az a baj,hogy nem is láttam a receptet hogy mi volt rajta,hogy pép vagy rizs,vagy csak a gyógyszertárba adták ezt automatikusan,nem tudom....Igazából még egyiket se evett,csak ezt ajánlották,azért szerettem volna ilyet,rizspépről nem is hallottam.De ez is HA,akkor nagy baja nem lehet tőle gondolom,esetleg nem izlik neki.
2011. febr. 3. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!