Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babamosószerről mit gondoltok?...

Babamosószerről mit gondoltok? Kell-e, vagy csak flancolás? Vagy elég valami babaöblítő a rendes mosóporhoz?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 18:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ez gyerek függő.Én 3 hós koráig szigorúan Gabi mosóport és öblítőt használta, majd amikor hetekig sehol nem kaptam kénytelen voltam a saját mosóporunkat és öblítőnket használni.Mivel nem okozott gondot, nem tértem vissza a Gabira.

Barátnőm viszont mai napig csak gyerek mosóport tud használni az 5 éves fia ruháira mert a sima mosóportól azonnal kipattogzik.

2011. febr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Én öblítőt nem használok a mi ruháinkhoz sem, így soha fel sem merült, hogy a babának használjak. Én úgy gondoltam, hogy kipróbálom a saját mosóporunkat, és ha bírja a bőrük, akkor nem teszek semmit, ha baj van, keresek mást.

Nem lett baj, így kezdettől mindent együtt mosok a saját holmijainkkal.

Eddig mindkét gyerekemnél bevált.

2011. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Gabi mosópor már nem létezik!!!
2011. febr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
jó szívvel ajánlom mosópor helyett /pláne ha a folyékony mosószert nehezen viseli a családi kassza/ a mosódiót,mely azon túl,hogy olcsó,még környezetbarát és nem allergizál.Az öblítő bizony feleslegessé is válhat ecet és illóolaj tökéletesen helyettesítheti.S még olcsóbb is!
2011. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Mi dreft baby+sensitivet használtunk a baba előtt is, nekünk is jobb az:) Viszont öblítőt nem használok.
2011. febr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Szia! Én Dreft Baby-t és hypoallergén Coccolinot használok a babám ruháinak mosásához már születésétől fogva. Most 6 hónapos, és még nem volt egy pötty sem a testén,sem más allergiaszerű kiütése.Azt nem tudom,hogy ezek használata nélkül lenne-e,de mindenesetre jobbnak látom a mai napig ha óvatosabb vagyok,mert az én bőröm nagyon érzékeny,és nem tudom,melyikünk bőrét örökölte...csak reméleni tudom,hogy nem az enyémet :)
2011. febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A hagyományos mosószer akkor okoz gondot, ha a baba bőre érzékeny. A hagyományosban ugyanis rendszerint vannak enzimek, amik a zsír bontásáért felelősek. Az enzimeket pedig semmiféle öblítő nem mossa ki a ruhából, azok benne maradnak, és a baba bőrével érintkezve azt teszik, ami a dolguk: ott is bontják a zsírt. :( A baba bőre pedig kipirosodik.


ha tudnád, mennyi sz.ar van a hagyományos öblítőben, úgy dobnád ki a kukába, hogy utána se néznél. :(


Összefoglalva: az érzékeny bőrű babának a legjobb az enzimmentes mosószer (pl mosószóda vagy mosódia), öblítő helyett meg ecet. (Nem, nem lesznek ecetszagúak a ruhák tőle, viszont megőrzi a színeket, puhább lesz a ruha, és nem kell C.algont se használni.)


És még olcsó is: egy liter ecet 100 Ft, egy kg mosószóda 350 Ft. Fél évre elegendő mosódió kb 2000 Ft-ba kerül. Ugye nem flancolás? :-)))

2011. febr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
off! mennyi ecetet kell tenni egy mosáshoz? sima ételecet? komoly?:D nekem ez új. én eddig nem használtam semmilyen öblítőt, egyrészt drága, másrészt nem "egészséges"...
2011. febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de nem tudtom hogy már nem létezik a Gabi mint mosópor.De a lényegen ez nem változtat.
2011. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Mi első naptól a saját ruháinkkal mostuk a saját mosóporunkkal és öblítőnkkel. Igaz, hogy öblítőt mindig is szenzitívet használtunk. Ennyi. Semmi bajuk.
2011. febr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!