Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógépbe lehet szódabikarbóná...

Mosógépbe lehet szódabikarbónát tenni? Mármint mosóporhoz keverni? Hallottam oylat is, h vki csak szódabikarbónát használt, mosóport egyáltaln. DE nem lesz semmi baja a mosógépnek? Probálta már vki?

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 09:51
 1/3 anonim válasza:
88%
Szia! Én személy szerint nem próbáltam, de a rokonaim között van olyan, aki rendszeresen használja. Én 2-3 havonta szoktam azt csinálni, hogy üresen mosok egy 90 fokosat úgy, hogy 2üveg ecet, és 3-4 csomag szódabikarbóna...mert ez feloldja a víkövet..és nem kell drága "szarokra" költeni a pénzt. Az viszont nem túl jó ötlet, hogy csak azt, mert szerintem az nem tisztítaná ki a ruhát. Vizkő ellen tényleg remek.
2009. júl. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
akkor mosóporhoz keverek, az úgy már oksi? és önmagában oldja a vizkövet, vagy csak ecettel?
2009. júl. 3. 10:34
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Szia

En is szodabikarbonat hasznalok.

De igy szoktam:

feher/ vilagos ruhakhoz: 2-3 teaskanal szodabikarbona es oblito helyett en is eceet hasznalok, abbol csak ugy belelottyintek az oblitos tartalyba

szines es sotet ruhakhoz: 3/4 resz mosopor es 1/4 resz szodabikarbona es obltonek szinten ecet

Van amikor a nagyon szep vagy ritkan hasznalt vilagos ruhaimat mosom akkor a szodabikarbonahoz adok egy kis citrus vagy levendula illoolajat es igy nagyon kellemes illata lesz a ruhaknak.Arrol nem is beszelve hogy ez a fjata mosas:

abszolut kornyezetkimelo

penztartca barat

mosogep kimelo


Szia

2009. júl. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!