Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mi a jobb egy 2...

Szerintetek mi a jobb egy 2 hós babának: ha én mutogatom neki a játékokat, csörgetem, zörgetem, bábozok; vagy hagyom, hogy kedve szerint nézegesse a körülötte lévő dolgokat? (Persze nem csak a rácsos ágy, fehér fal van körülötte. )

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Mind a kettőre szükséáge van. A baba társas lény, ha ő igényli, legyél mellette, mutasd meg neki a világot, beszélj hozzá sokat! Persze, azt is mek kell tanulnia, hogy anya nem lehet az ébrenléte alatt minden percben mellette, nem anyának kell őt állandóan szórakoztatni. Tehát az arany középút a helyes. Hagyd, hogy maga nézelődjön, amíg jól érzi úgy magát, utána meg játssz vele, amíg azt meg nem unja! Egy ilyen pici babát úgysem köt le sokáig, ha te csak mutogatod a dolgokat vagy bábozol, neki még sokkal fontosabb az érintés, a testi kontaktus. Én a helyedben inkább ilyen játékokkal szórakoztatnám.
2011. febr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

háát, szerintem mindegy még, úgyis arra figyel amire akar. inkább arra koncentrálj, hogy sokat énekelj, beszélj hozzá, mesélj neki, az most fontosabb mint a csörgő csörgetése. és nagyon sokat tedd pocira :)

jó babázást

2011. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Èn az elejétöl úgy csináltam, hogy amíg egyedül elvolt hagytam egyedül , aztán mikor már elég nyügös volt, akkor kezdtem neki mutogatni a játékokat. de az egyedül "játszársra" tettem fölé ezt a zenélöt, vagy más játékot akasztottam fölé. Aztán kb 2,5 hósan már a kezébe tettem a dolgokat, egy idö után nyúlt érte maga.

most 4,5 hós és most is akár 1 órát is eljátszik maga, de most már kell neki a játék.


Ha nem igényli ne nagyon szoktasd hozzá hogy állandóan foglalkozol vele, mert akkor hozzászokik, és nem fog egyedül játszani.

2011. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy néha van olyan érzésem, hogy fél a játszó szőnyegén. Néha a macitól akad ki, néha a tükörtől. Vagy csak érdeklődik??? Vagy már unja???


Az első válaszolótól kérdezném, hogy konkrétan mire gondolsz játék alatt?

2011. febr. 6. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!