Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kenitek a baba popsiát...

Miért kenitek a baba popsiát akkor is ha nem piros neki?

Figyelt kérdés

Gondolom nem az én gyerekem az egyetlen akinek egyáltalán nem piros a feneke, vagy ha igen akkor kenem be, de ez kb 2 hetente 1-2 alkalom. Sok helyen olvastam hogy maga a krémek eltömitik a pólusokat és ezért is kipirosodhat a fenék.

De minek krémet használni, ha nem piros?


2011. febr. 8. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért kell kenni hogy ne legyen piros még hetente egyszer kétszer sem! És ha vékonyan van bekenve nem tömíti el a pórusokat.
2011. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Azért, hogy ne legyen az!!!!

Mert a krém védi meg kakinál attól, hogy kicsípje. Én nem minden pelusozáskor kenem neki, van hogy pont akkor csúszik be a kaki, egyből vörös lesz a feneke, és fájdalmas is! Annyira, hogy utána ordít, ha csak leveszem a pelust róla!

Ezért kell krémezni a popsiját!

1,5 éves a kisfiam

2011. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk még kéthetente sincs kipirosodás. Talán pont azért, mert este, fürdés, után, és kakik után be van kenve a feneke.
2011. febr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért, hogy ne legyen piros, ne fertőződjön el a pórus pl. a kaki vagy pisi bacijaitól.

Persze nem mindegy mien krém, mert a hámosítókkal nem szabad mindig kenni.

2011. febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lányom már 1 éves és nem kenem neki be csak úgy a popsiját. Fürdés után mindig bekenem, de napközben csak akkor, ha látom, hogy kezd pirosodni. Van hogy napokig nincs is igazán rá szükség.
2011. febr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én is csak akkor kenem be, ha piros.

a kaki után piros még így is, annak ellenére hogy be volt kenve előtte (este kenem, ő meg reggel kakil, így reggel újra bekenem. de többször nem igazán.

2011. febr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amikor pici volt, akkor én is mindig kentem (pár hónapig), aztán egyre kevesebbszer. Nagyon ritkán piros neki, akkor is csak kis helyen, mondjuk mint egy 10 ft-os.

Este, fürdés után be szoktam, de csak azt a kis részt, meg esetleg napközben, ha olyant kakilt, amitől kipirosodott. Akkor szokott pirosodni neki, amikor fogzik, akkor kb napi 3x bekentem. Annál többször soha. Sőt, nem is törölgetem törlőkendővel, csak kaki után, napi 1x. És soha semmi baja nem volt még a fenekével ;) Pedig igazán érzékeny bőrű, ekcémás gyerek...

16 hós fiú anyukája

2011. febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De a lányom popsija sem úgy piros hogy ki van csípve. Amikor úgy látom hogy pirosodna akkor kenem be neki, de igazán piros nem is volt még neki.
2011. febr. 8. 17:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Én ha nem kenem be elég vastagon vagy kimarad egy ici-pici terület azonnal kipirosodik és utána felsebesedik a kakitól. És a fiam nem egyszer kakil naponta, sokszor van hogy 6x is
2011. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én kenem mivel szorulásos nagyon. Könnyebb neki így.
2011. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!