Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lisztes hozzátáplálás 4...

Lisztes hozzátáplálás 4 hónapossan?

Figyelt kérdés
Ma volt a gyerek orvos volt továbbképzésen ahol azt mondták, hogy már 4hónapos kortól el kell kezdeni a lisztes ételeket adni a babáknak.Mert egy felmérés szerint azoknál a babák akik már 4hótól kaptak kekszet kisebb az alergia esélye! Azt mondta minden nap adjak neki kekszet csak nem merek félek tőlle! Kinek mi a véleménye erről, másnak is mondták már ezt?
2011. febr. 9. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Anyatejes vagy tápszeres a baba?

Ha anyatejes ,akkor csak azt kapjon.Ha tápszeres és el akarod kezdenia hozzátáplálást akkor elvileg tényleg adhatod neki!Én 5 hónapos korában vezettem be a glutént!

2011. febr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Anyatejesnek is elkell kezdeni. Erre külföldön már régen rájöttek!

A kekszet keverd bele a gyümölcsbe és úgy add neki. Nem lesz allergiás tőle! Attól inkább,ha későn találkozik az immunrendszere az ételekkel,mert nem tud időben ellenanyagot termelni.

2011. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igaza van a doktornőnek, ne izgulj. A hugomnak reszelt almába tettünk háztartási kekszet és tényleg semmi baja. Amúgy csecsemős voltam és nekünk is tanították, hogy azok a gyerekek hajlamosabbak az allergiára akik később kapnak ilyesmit.
2011. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az OFF-ért. Milyen kekszet adtok a babának? Babakeksz vagy háztartási keksz? Vagy esetleg babapiskóta?
2011. febr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekünk is mondta a védőnő,ez egy új dolog,most januárba kapta a védőnőnk levelet hogy kell adni nekik napi egy felet és ezzel hozzá van szoktatva a szervezete.nekünk ezt hat hónapos vizsgálaton mondta így azóta kapja a kekszet,meg más dolgokat is,pl kenyeret.
2011. febr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta a gyerekorvos,hogy adjak a picimnek kekszet meg már tejterméket is(joghurtot javasolt)persze nem sokat.

Sima háztartási kekszet adok neki 2 naponta kap egy kekszet gyümibe.Tejterméket pedig egy héten kétszer pár kanállal.


5 hós a picim

2011. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hát erről is megoszlanak a vélemények, én 7 hósan kezdtem, így láttam jónak, azóta sem bánom.

barátnőm 10 hósan kezdte.

nálunk az orvosoknak más a véleménye erről (gluténról).....

2011. febr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Anytejes a babám, de a doki szerint épp az a jó ha anyatej mellett kap kekszet mert így az anyatej védelmet nyújt számára az allergiával szemben is! Legalább is így értelmeztem! Még arra lennék kiváncsi hogyan kezdjem a hozzátáplálást először friss almalé majd reszelt alma és utánna a reszelt almába tegyek darált háztartási kekszet?
2011. febr. 10. 09:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Reszeld meg az almát,és abba keverd a lereszelt kekszet. Kanállal add neki,annyit,amennyit megeszik. A keksz a háztartási keksz legyen vagy esetleg babapiskóta.
2011. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!