Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálás első hónapjára...

A hozzátáplálás első hónapjára miből tankoljak fel? Bevásárlólista? Mi az ami mindenképp kell? És sütőtököt adhatok már neki karácsonykor? Most 5 hónapos, akkor lesz 6.

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Alma, őszibarack, sütőtök, sárgarépa, krumpli, cékla, brokkoli. Én ezeket szerezném be és kb. ilyen sorrendben is adnám neki.

Lányommal 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és 6 hónaposa koráig almát, őszit, sütőtököt, sárgarépát evett nagyrészt, aztán jutottunk el a többihez.

Karácsonykor már simán adhatsz neki sütőtököt.

2011. nov. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Feltankolni felesleges, mert elenyésző mennyiségeket fog enni. Elsőzör alma, őszibarack, meggy (héj nélkül), krumpli, sárgarépa, sütőtök, cékla, gesztenye, majd ezek keverése. Ebből áll az első hónap.
2011. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és cukkini. Brokkolit később adtam, az puffaszt.
2011. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszolónak teljesen igaza van :) Annyit még hozzátennék, hogy se bébiitalt, se bébiételt nem érdemes ilyenkor venni, ugyanabból az okból. Ami mindenképp kell: egy főzőedény, amiben csak neki főzöl, egy szűrő, egy üveg almareszelő, kistányér (én az elején még az Aventes tejespoharat használtam), puha műanyag kiskanál. Sütőtököt adhatsz nyugodtan.
2011. nov. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok: feltankolni tényleg nem kell.

A cukkini is tényleg jó lesz.

Brokkolit 6 hónapos kora után adtam, akkor már nem volt tőle baja. Azért írtam, mert hogy az első hónapban még nem kapta, csak később.

Kérdező, te már elkezdted a hozzátáplálást?

2011. nov. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Még nem kezdtem el a hozzátáplálást, decemberben kezdem.

Mindent főzzek meg neki, gondolom ennyi a lényeg, meg pürésítsem. Meg hogy egy-egy új íz között teljen el 3-4 nap...?


Tápszerrel lehet/kell keverni a bevezetendő ételeket? (pl a barackpürénél? ezt rakjak bele? vagy főtt kruplit?)

És az új étel után jön a szokásos tápszer, amit már ismer, szeret, ugye?


Először a 11h-ás evésnél próbálkozok, úgy jó, igaz?


Mindenkinek köszönöm, aki válaszolt eddig. És az ezutániaknak is:)

2011. nov. 18. 13:52
 7/11 A kérdező kommentje:
Mégvalami: a reszelt almát is főzni kell??
2011. nov. 18. 13:53
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Három gyerek után az a tapasztalatom, hogy igen, jobb egy picit megpárolni az almát (mert így nem fogja annyira meg), aztán, mikor már kevered az ízeket, nem kell, hiszen egy hashajtósabb gyümölcs/zöldség segít.

Én almával kezdeném. Először csak a levéből kb. 5 kanál. Másnap 5 kanál püré, harmadnap már annyit ehet, amennyit kíván. Én egy hétig adnám ezt, aztán váltanék a következőre. Az almát egy picit párolni szoktam, de lehet nyersen, reszelve is adni. A banánt, őszit turmixolom. A meggyet szitán áttöröm. Én a meggyet banánnal szoktam keverni, így nem savanyú. Először kanalazol, utána tápszer, amennyit kíván. Egy idő után elhagyja a tápszert és már csak kanalazni szeretne. Először bevezetnék legalább 3 féle gyümölcsöt, és ha ezeket szívesen eszi délelőtt, akkor kezdenék neki a déli etetéseknek főzelékkel. Itt először én almát adnék neki krumplival keverve (először csak 1 kanál krumplit adok bele, majd 5-öt, majd annyit, hogy a zöldség/gyümölcs és a krumpli aránya 2/3- 1/3 legyen). Ezt egy hétig, majd jöhet a sütőtök (van aki megpucolja, kockára vágja felönti annyi vízzel, hogy ép ellepje és úgy főzi meg kevés krumplival, van aki megsüti és főtt krumplival keveri), cékla (én kockára vágom felteszem kevés vízben főzni, 10 perc után hozzáadom a krumplit, majd 10 perc után egy kevés almát), gesztenye (krumpli, hozzá mirelit natúr gesztenye massza és alma) és végül a sárgarépa. Azért végül, mert ez is hasfogó, úgyhogy minél később, annál jobb. Ha már ezeket is szívesen eszi (elfogy belőlük 150 ml), akkor jöhet az uzsonna. Ami lehet gyümölcs vagy tejpép. A reggeli és esti tápszert én nagyon sokáig kizárólagosnak tartogatnám ha lehetne. Jelenleg 7 hónapos a kicsi lányom, és mivel nem egy duci baba, sajnos vacsira erőltetni kell a főzeléket, utána van szopi. Nálunk 4 hónapos kora óta van hozzátáplálás.

2011. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Amúgy feltankolni semmiből sem kel. Mindig inkább frissen vedd meg az alapanyagot, helyi termelőtől. Ami mindenképpen kell, az egy botmixer/turmix. És előke, kiskanál.
2011. nov. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Bár már nem igen aktuális, hátha valakinek még hasznos lehet. Én csináltam olyat, hogy egyszerre többet főztem, pl. sütőtök, édesburgonya, alma, répa. Ezeket botmixerrel pürésítettem, felcímkéztem dátumozva, és kis adagokban lefagyasztottam. Husit is (pl párolt csirkemell-püré), azt jégkockatartóba porcióztam, majd feliratozott behúzós nájlonba ment a hűvösre. Így ha nem volt időm főzőcskézni, vagy nem volt itthon alapanyag, csak kikaptam 1-1adag valamit - ezeket tudtam kombinálni is, így változatos volt - ezeket kis edényben összefőztem, felfőztem. Hasonló jó szolgálatot tettek a boltban kapható mirelit zöldségek-gyümölcsök, amik között van kimondottan "bababarát", illetve bio. És persze volt itthon pár üveges bébiétel is. Meg baba rizspehely, babakeksz. Ez utóbbiakból kis anyatejjel, tápszerrel, és gyümivel finom tízórai, uzsi készülhet, mondjuk banánt pürésítve bele. Később pici joghurttal, túróval. Nekem ezek az "előkészületek" nagyban megkönnyítették a hozzátáplálást.
2023. márc. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!