Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudod, hogy a foga fáj...

Honnan tudod, hogy a foga fáj a babádnak, ha éjjel felébred?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos, éjjel van hogy 4-szer is felébred, ilyenkor szopizik egy kicsit, és visszaalszik. De valamikor csak 1-2-szer ébred. Lehet, hogy a foga fájhat neki? Most fog neki kibújni a 6. foga. Nem tudom eldönteni, hogy mitől lehet a sok ébredés. Ja, és mindig változó időben ébred, nem ugyanakkor.
2011. febr. 9. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a választ nem tudom, de rettentően érdekelni engem is. Az én 1 évesem is 3-4-szer, de van, hogy többször megébred. Még soha nem aludta át az éjszakát. Eddig kétszer aludt hosszabban ébredés nélkül, egyszer 5 órát, egyszer 7-et, aztán újra ment a sok ébredés. Hát, én ezt nem értem. Nem ébred fel teljsen, ahogy megkapja a cicit, szopizik egy kicsit és alszik is tovább. Aztán 1,5-2-3 óra műlva újra ébred. Sajnos így én se tudom eldönteni, hogy a foga-e vagy valami más. Főleg így, hogy ez születése óta így megy.Azt se tudom, hogy amikor hosszabban aludt, az vajon mitől lehetett, mert semmit nem csináltunk másképp.Bármit megadnék, ha kicsit tisztábban látnék ebben a kérdésben. Azt hittem, hogy majd az anyai ösztöneim megsúgják. Hát, azok sajnos nem sokat súgtak. Van valakinek valami használható válasza, ötlete? Nagyon hálás lennék, gondolom, mindenki, aki ezzel küzd. Köszönöm!
2011. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk is ez a helyzet, úgy 2-3 óránkét ébred, először éjfél körül. Ritkán van olyan, hogy 2-3 óra körül ébred először, annak már nagyon tudok örülni! :)

Várom a további válaszokat, hátha valaki tud ebben segíteni nekünk.

2011. febr. 9. 12:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Igazi segítséget én sem tudok nektek adni, inkább csak bíztatlak titeket, hogy szerintem jól csináljátok, hogy kedvesen /még ha fáradtan is/ felkeltek, szopiztatjátok őket. Én ugyanígy tettem, kislányom jövő hónapban lesz két és fél éves. 21 hós koráig szopizott, és mostanra értük el, hogy csak egyszer ébred éjjel. Érdekes, amikor belenyugodtam a sok éjelli ébredésbe és talán még nagyobb nyugalommal bújtattam magamhoz, akkortól ritkábban ébredt. A fog kibújása biztosan zavarhatja, én is általában erre fogtam.

Visszagondolva erre a nem könnyű időszakra, csak annyit tudok tanácsolni, hogy továbbra is türelmesen keljetek fel hozzájuk. Akkor biztosan boldog, kiegyensúlyozott babák lesznek. És lám, ez az időszak sem tart örökké. Vannak akik nekem is azt mondták, hogy zárjam rá az ajtót, nehogy a fejemre nőjön... Hát, aki ezt teszi, annak nem sok ötlete van a gyermekneveléshez. Persze akinek nem inge, ne vegye magára.

Kitartást nektek! Szépen bújnak a fogacskák!!!! És ez jó!!! Üdv: E.

2011. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Köszi szépen a bíztató szavakat, aranyos vagy! És egyetértek Veled! :)
2011. febr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is a bíztató szavakat. Mindig arra gondolok én is, hogy nem tart örökké ez az időszak, egyszer csak túl leszünk rajta! :))
2011. febr. 10. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!