Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves gyereketeket hogyan...

2 éves gyereketeket hogyan altatjátok? Hogy zajlik nálatok az esti lefektetés? Egyedül alszik, vagy ott kell vele lennetek, míg nem alszik el?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fürdés, tápszer, be az ágyba, ajtó becsukása. Egyedül alszik el.
2011. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fél 8-tól fürdés, aztán kakaó cumisüvegből, aztán esti mese (Bogyó és Babóca vagy Boribon, imádja ezeket), negyed 9-kor kb alszik, mellette kell feküdni. Meseolvasás már az ágyban, mese vége, villany lekapcs, és alvás. Ha elalszik, ki lehet jönni mellőle, de max 5 perc alatt elalszik.
2011. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szopik még egy kicsit elalvás előtt (de inkább már csak megnyugszik tőle/ellazul mint szopik). Mindég kérdezgettem tőle, hogy cicizés után, hogy kimehet-e anya, hát mindég nem volt a válasz (rázta a kis fejét). Néha 1 órán keresztül is kínlódott mire elaludt. 1 hete kiengedett a szobából cici után, puszi neki, ő is ad nekem, jó éjszakát kívánok, aludj jól stb. és kijövök. Azóta egyedül alszik el, beszélget a tigrisével, vándorol a franci ágy, és a saját ágya között. Valahol beájul:-). Kb. 30-40 perc alatt alszik el. Aludni akkor megyünk, amikor ő szeretné. Már jó 2 hete nem alszik nappal, így már fél 9 fele megy aludni, amúgy meg 10 körül álmosodott el.
2011. febr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21.40 vagyok, az hogy mikor fürdik változó, általában 7 körül, de néha hamarabb ha bekakál. Nálunk fürdés után mindég volt játék, nem kötöttem össze a fürdést az alvással.
2011. febr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kisnita ***** válasza:
18 hónapos a fiam, most már dőlöngél, de még nem alszik. :) Őt igazából semmi nem zavarja, ha álmos képes megágyazni magának a földön és ott alszik el:D Viszont ha nem álmos akkor nem lehet elaltatni sehogy sem. Napközben már jó pár hónapja nem szokott aludni, de este még így is későn dől ki. Pedig ma is annyit volt kint a levegőn, annyit szaladozott azt hinné az ember kifáradt, de nem. Remélem nem soká elalszik...
2011. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7-kor vacsora, utána egész rövid levezető játék vagy mese, utána fürdés, öltözés közben 210 ml tej, fogmosás, és utána még pusziosztás, megsimogatjuk, halk elköszönés, és alszik egyedül. Eddig kb 2x volt gond, mindig a saját ágyában aludt, 9 hetes kora óta alussza végig az éjszakát. Mázlink van.
2011. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26 hónapos.7-kor fürdés, utána játék, esetleg pótvacsora.Fél kilenckor ágyban van, melléfekvés, mese, szintén Boribon(már kívülről tudom:).Mese után üvöltés("nem akajok aludni, mégegyet, éjes vagyok"...stb)Még mese.Én elalszom általában előbb, mint ő.Csak akkor kevésbé macerás, ha kihagyja a délutáni alvást.
2011. febr. 10. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22 hós lányom 7 hós kora óta fürcsi,öltözés,kakaó,leteszem,kijövök s egyedül elalszik,néha dumál néha énekel néha egyik sem.ritkán sírdogál vagy nagyon sír olyankor ölembe veszem s simogatom a hátát s vagy megvárom míg elalszik s úgy teszem az ágyba vagy ő kéri hogy visszamegy.sztem csak megnyugtatásra van szüksége.én még nem mesélek,de hamarosan talán lecseréljük a rácsos ágyat s akkor lesz mese is,én énekelni szoktam.
2011. febr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Másfél éves kora óta mindig ugyanúgy: 7-kor vacsora, fél 9-kor fürdés, utána 2 mese és 9-kor alvás. Nem fekszünk mellé, egyedül alszik el. Sosem altattuk, míg szopizott (16 hós koráig) addig a cicin aludt be, betettem a kiságyba és aludt reggelig. A cici elhagyása után ez annyiban változott, hogy cici helyett mese van. 2 évesen kapott nagy ágyat, ez sem változtatott semmin, ugyanúgy zajlik minden. Most 2,5 éves, néha a mese mellé kér vizet, vagy sok-sok puszit, de jól alszik.

Nálunk a délutáni alvás megy nehezebben, gyakran kéri, hogy aludjak a szobájában. Apa gyakran megteszi, én attól függ a pici "engedi"-e. Ilyenkor van, hogy 5, de van, hogy 20 perc is kell mire elalszik, utána kimegyek.

2011. febr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2 éves múlt a lányom. Este 8-kor fürdés, utána még egy kis játék. Mese, puszi alvás. amíg elalszik, addig ott ülök az ágya mellett egy fotelban. Puszi után már nincs beszéd, nincs csacsogás, max ha kell neki kimegyünk pisilni. 10 perc alatt el szokott aludni.
2011. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!