Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez volna a szeparációs félelem?

Ez volna a szeparációs félelem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos.Egy ideje nem tudok semmit csinálni tőle.Lent vagyok vele a szőnyegen , játszunk vlm-vel.Talál valami újat,ami tudom,hogy nagyon érdekli.El is van vele,nem törődik velem.Végre gondolom gyorsan elmosogatok vagy ilyesmi.Amíg nem veszi észre,hogy felálltam semmi gond, elvan.Ahogy észrevesz eldob mindent és jön hozzám, sír amíg fel nem veszem vagy vissza nem ülök a szőnyegre.Nem megyek másik helységbe ,egy helyen vagyunk,lát,beszélek neki,de az kevés.Mi ez és meddíg tart?Vagy mit tehetnék?

Ja,ha valaki más is ott van,akkor nem csinálja csak ha ketten vagyunk.


2009. febr. 10. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
ez már annak tűnik, babája válogatja, h meddig tart. nem tudsz tenni ellene semmit, légy vele:))
2009. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez van és kb nekünk is ebben a korban kezdődött. Az én törpim lassan 1 éves és még mindig tart, de már én is nagyon várom hogy kicsit változzon ez a helyzet mert már lassan nem hogy a háztartást nem tudom elvégezni anélkül hogy sírna de még wc-re sem tudok menni. Sajnos okosat nem tudok írni neked hogy ez meddig tart és van-e erre valami jó ötlet a kitartáson kívül, de maximálisan átérzem a helyzetedet.
2009. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

HÁt akár 2 éves koráig is eltarthat, babája válogatja. Nálunk is tart, már 13 hónapos a lányom. Én wc-re is viszem, ha úgy adódik, mert nem akarom sírni hagyni. Így legalább elmondogatom neki, hogy anya ott mit csinál, hátha könnyebb lesz a szobatisztaságra is rászoktatni. Szerintem ha tudod azért hagyd néha apára, nagyszülőkre, de úgy hogy te na legyél ott. Szokja azért nélküled is, mert nagyon nehéz lesz később, pl: ovi. Próbálj neki valami érdekeset adni, mutatni, mondani és akkor hátha nem "lóg rajtad" és tudsz valamit csinálni nélküle is. MErt bármennyire szeretjük is a babánkat, főzni, mosni, takarítani... kell. Főleg ha már ő is azt eszi amit mi.

Kitartás, később már könnyebb lesz, mikor már megérti mikor mit akarsz neki mondani.

2009. febr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most olvastam Ranshburg Jenő könyvében, hogy kb. 8-9 hónapnál kezdődik, 1,-1.5 éves korba tetőzik - mert párosul a sötétség félelmétől - és eltarthat óvodás korig.Kitartás! Az én lányom 9 hós és elég nehéz kezelni ezt a helyzetet. Még éjjel 3szor is szopik. :(
2009. febr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!