Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy készítsem fel 15 hónapos...

Hogy készítsem fel 15 hónapos kisfiamat az öcsi érkezésére? 19 hónap lesz köztük.

Figyelt kérdés
Bevált módszer, ötlet- bármi érdekel. Köszönöm szépen.
2011. febr. 10. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogyan készítsd fel előre, de azt olvastam, hogy amikor megszületik a baba és látogatóba mennek az anyukához-bár itt inkább óvodás, kisiskolás gyerekekről volt szó, nem másfélévesekről-akkor az anyuka a látogatókat ne úgy fogadja, hogy az újszülött a kezében van, hanem a megérkező gyerekekkel kezdjen azonnal foglalkozni és lehetőleg hagyja, hogy a tesók maguktól menjenek a babához és érdeklődjenek....

Szóval ebből max. azt tudod kikombinálni, hogy amikor először leszel a gyermekekkel együtt, akkor az elsőszülöttel foglalkozz egy kicsit,és csak utána mutasd meg neki a babát....de remélem még konkrétabb tippeket is kapsz.

2011. febr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanennyi lesz köztük, most vagyok 27 hetes. Én már most gyakran mondom neki és sokat jön nézegetni a pocimat, hoz neki állatkákat, simogatja, de nem hiszem, hogy nagyon érti. Már készülődünk ruhákkal, ággyal, mindig kérme, hogy segítsen ő is, mert a testvérének lesz. És ő is hoz ilyenkor plüssöket, ruhákat, segíteni szeretne, mondja, hogy a babának lesz. Így talán úgy fogja érezni, hogy aki érkezik, az hármunkhoz érkezik, neki is feladatai lesznek Én úgy készülök, hogy a kórházi napok mindegyikén bejön hozzám (egyébként is nehéz lesz, mert eléggé anyás) és lesz bent nálam a kedvelt játékai közül, hogy amikor bejön, akkor a korábbi módon játszunk kicsit, majd megkérem, hogy segítsen valamiben a baba körül. Így talán otthonosabb lesz neki. De fene tudja, én is szívesen olvasnám tapasztaltabbak véleményét.
2011. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mesélj neki róla, hogy milyen lesz. De az igazat, hogy sokat fog aludni, szopizni fog majd a cicidből, stb. Mond el neki hogy most itt a pocakodban, és hogy majd el kell menned pár napra, hogy az öcsi megszülessen.Addig kivel lesz, hol lesz, mit csinál ő. Hogy majd hozzátok haza a kicsit is. Mindig az igazat, és ami az eszedbe jut, és annyiszor mesélj neki, ahányszor érdekli, kíváncsi rá. Nálam 21 hónap van köztük, minden rendben volt amíg nem voltam itthon (10 nap), és után is. Most gázabb kicsit, de ez nem ide tartozik.

2 éves 3 hós kiscsaj és 6 hós ikerfiúk anyukája

2011. febr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom idősebb már most,28 hónapos lesz mire jön a tesó,most 23. Youtube-on nézegetünk videókat csecsemőkről fürdés,pelenkázás,játék közben,ilyenkor mondja hogy baba:) Még szereti is nézni,oldalt mutatja,hogy melyik videót nézzük következőnek. Én meg mesélem neki,hogy ilyen lesz a kistesó,akivel majd sokat játszhaszt,de először még ilyen ordító kisbaba lesz,ugye megvigasztalod majd? Már nő a pocim,mondtam neki,hogy ott van a pociban,simizze meg. És ha megkérdem hol a baba,mutatja,hogy a pociban,van mikor a sajátját mutatja:) De akárhányszor megkérdem,hogy "Örülsz,hogy lesz kistesó?"-a válasz mindig "Nem!":) Mondjuk most mindenre nem a válasz:) Ilyenkor nagyon ari. Ha kórházban leszek,amitől már most rosszul vagyok,minden nap kap majd valamit,hogy azt a tesó küldte és hazaérkezéskor is. Aztán majd meglátjuk. Mindenbe be szeretném vonni,remélem menni fog.
2011. febr. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A látogatókról annyit,hogy beszéljétek meg,ne csak az újszülöttel foglalkozzon mindenki,hanem ahogy eddig is volt,vele is!
2011. febr. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!