Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon kevés hízás az 5. és a...

Nagyon kevés hízás az 5. és a 6. hónap között a 200 gramm?

Figyelt kérdés
Eddig mindig szépen hízott, ezért is ijedtem meg, hogy most csak ilyen keveset hízott. Anyatejes a kislányom, délelőtt kap már gyümölcsöt.
2011. nov. 6. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

kevés (320g-ot mondanak a minimumnak). de nálunk is, és a környezetemben sokaknál 4. hónaptól alig volt hízás, pedig előtte 1 kg környékén is hízott. tehát tapasztalatból azt mondom, hogy ha más gond nincs, illetve ha átlagban kijön havi kb.fél kg hízás, akkor nem kell aggódni miatta! egyszerűen más ütemben szedte fel magára.

pláne, ha hosszban sokat nőtt, olyankor előfordul, hogy a súly megáll.


nálunk is volt hónap amikor 160at hízott! aztán 6 hótól megint megindult a súlya.

2011. nov. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alapesetben ezt nem mondanám elégnek, de a pontos válaszhoz szükség van az alábbi információkra: mennyivel jött haza a kórházból? hány kg. most? mennyit hízott eddig havonta? elkezdett-e valamilyen új mozgásformát?


Ha eddig havi 800-1000g között hízott, akkor ez most megcsappanhat minden probléma nélkül, főleg ha közben esetleg elkezdett forgolódni, vagy esetleg már négykéz-lábazik is... A szopizás egyre kevésbé köti le, minden már fontosabb. Próbáld gyakrabban szoptatni egy ideig.

2011. nov. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedden megyünk tanácsadásra, kíváncsi vagyok a doktornő mit mond rá.

Most 8650 gramm, tehát nem nevezhető éppen kicsi babának, van neki bőven tartaléka. De éppen ezért ijedtem meg, hogy nagyon keveset hízott. A növekedését én nem mérem, azt tanácsadáson szokták, de a ruháin látom hogy nőtt sokat.

2011. nov. 6. 15:12
 4/6 A kérdező kommentje:
3700 grammal született, és a hasra forduláson kívül, amit 4 hónapos kora óta tud, mást még nem csinál.
2011. nov. 6. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem olyan vészes, mi sem híztunk többet, nálunk mondjuk már elkezdett felülni, mászni de ez mindenkinél más, ha a dokiék szerint is rendben ne aggódj, mert amúgy is nagy baba, mint irtad.
2011. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ó! akkor egyátalán ne aggódj! már rég megduplázta a súlyát (amit ugye fél éves korra "várnak el"), lányom 1 évesen volt 8,4 kg.


akkor egyértelműen annyiról van szó, hogy eddig sokat hízott, most meg lassított. teljesen rendben van. remélem, a dokitok is normális, és nem fog a számok miatt elégedetlenkedni.

2011. nov. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!