Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babámnak mennyi...

Újszülött babámnak mennyi pelenkát vegyek?

Figyelt kérdés

Eddig vettem kb 100 db-ot, "Newborn", 2-5 kg. Most azt olvastam egy könyvben, hogy napi 10 db kell!?! Akkor ez csak kb 10 napig lesz elég? Hány db-ot használ el a baba átlagban naponta? És kb. hány hét alatt növi ki a baba az első méretet? Kislány lesz.

Köszi a válaszokat előre is.


2011. febr. 11. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:

A lányom átlag 8-at használt el. Azért kell / jobb 10-zel számolni mert van hogy etetés elött pelusozod szopik és utánna újra kell mert bekakál és úgy nem lehet letenni aludni.


newbornból csak akkor vennék többet ha a kórházból hazajöttetek mert lehet hogy nagyobb baba lesz v. egész egyszerüen amit eddig vettél nem is válik majd be.


ne vegyél megapackot csak ha végigpróbáltad amit kiscsomagosból veszel és beválik.

kérj a kismamáktól mintákat ha van nekik és próbálgassátok végig.


első méretet nekünk 2. hónapra nőtte ki mármint a newborn-t. elég pici baba volt nem volt se hurkás se nagy pocija nem volt. mi huggiest használtunk nagyon szerettem!!

2011. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt így előre nem lehet megmondani!Lehet eksz kaki minden szopcsinál,lehet ,hogy nem.De ne vegyél túl sokat,mert lehet,hogy az a márka nem is fog beválni nektek!Még az a 100 is sok!Elég 1 csomaggal és ha bejön ,akkor majd apa elszalad venni egy másik csomaggal.
2011. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
amikor még újszülött tényleg több pelenka kell, a napi 8-10 tényleg reális, de ne vegyél sokat, bőven elég egyenlőre az a 100 db, majd ráérsz utánna ha megszületik, mert nem lehet tudni előre a baba súlyát és hogy mennyit fog enni/ hízni pár hét alatt.
2011. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem a nyakamon maradt mindkétszer ez a méret, amit írsz, pedig én csak pici csomagosat vettem (libero 2-5kg).

Ez a méret 3 napig volt jó a babáimra (csak a kórházban),utána már a 2-es kellett (3-6 kg). Egyébként vannak jobb napok, amikor elég 6 pelus, vannak rosszabb napok, amikor kell a 10 db.

Viszont többet ne vegyél ebből a méretből, mert lehet szülsz egy vastagcombú babát vagy egy 4 kilós babát és akkor nem lesz rá jó.

Ennyi pelus elég lesz, és ha kell még több vagy más méret, akkor majd szülés után megveszed.

Ráadásul nem is biztos, hogy ez a márka megfelelő lesz a babádnak, lehet érzékeny lesz rá a bőre.

Üdv, 2 gyerekes anyuka.

2011. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vegyél többet ebből a méretből.Lehet eleve nagy baba lesz,és hamar kinövi.Nekem kicsi volt a fiam 2,5 kilós,de csak három csomag újszülött pelenkát használtunk el,hamar váltottunk a 3-6 kilósra.Lehet még nem is lesz öt kiló,de a combjára már szűk lesz,ilyenkor már lehet váltani a 3-6 kilóra.
2011. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3650 grammal született a kislányom. Vettünk 3 kis csomag (30-40 darabos) Huggies, PAmpers és Libero newbornt, ugyanis nálunk a kórházba is vinni kellett pelenkét. Most két hetes, most értünk egy 4. csomag végére. A Libero-t nem tudtuk használni, mert a köldökcsonkba bezavart, a H. és a P. vált be nekünk, P-ből vettük a 4. csomagot, annak érünk most a végére. 4 kilósok vagyunk, de még jó.

Én is azt javasolnám, hogy inkább próbálgass több félét, mert ha megvan a megfelelő, sokkal könnyebben megy majd a pelenkázás!

2011. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Húha, hát remélem nem marad a nyakamon... (ha mégis, akkor majd megy a barátnőknek, rokonoknak.) Köszi a válaszokat!
2011. febr. 11. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!