Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen jelei vannak annak,...

Milyen jelei vannak annak, hogy már nem elég CSAK az anyatej 7 hónapos babának? Tápszeres kiegészítés mikor szükséges?

Figyelt kérdés

7 hónapja szoptatom a kisfiamat, de sajnos egyre kevesebb tej termelődik. Éjszaka nagyon sokszor ébred, nyugtalanul alszik (a fogzás is megindult, az tény). Kétszer szopizik éjszaka, de mellette sok vizet is megiszik. Úgy érzem, nem lakik jól. Sajnos nem tudom, hogy milyen mennyiséget szopizik.

Mit tapasztalatotok, mikor kell tápszeres kiegészítéshez nyúlni? (Gyermekem kétszer kap hozzátáplálást egy nap: délben főzelék, este gyümölcs+gabona).

Mennyi tápszert adtatok eleinte az anyatej mellé? Milyen fajtát? Jobban fog aludni tőle?


2011. febr. 11. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Ha a súlya megfelelően gyarapszik, akkor nem lehet kevés a tej.

Attól függetlenül , h éjszaka 2x eszik nem biztos , hogy éhes. Az én kislányom ilyen idősen óránként evett éjjel és nem azért mert éhes volt csak a fogai nem hagyták aludni.

2011. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Csak anyatej 6 hó után már nem elég. Nem tápszer kell a babádnak,hanem hozzátáplálni. Este pedig adj neki valamilyen tápláló vacsorát,akkor nem ébred fel éjszaka az éhségtől. Gyümölcsök,zöldségek,főzelékek,hús stb.
2011. febr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A súlya megfelelően gyarapszik, sőt....

Nem is azzal van gond, hogy kétszer szopizik, hanem hogy folyamatosan megébred. Nagyjából tudom, hogy mikor sír a foga miatt. Olyankor bekenem az ínyét Dentinoxal, vissza kapja a cumiját és alszik tovább. A saját ágyában alszik, nem akarom magam mellé venni, hogy óránként szopizzon (nem is lenne már mit).

Estére nem akarok neki főzeléket adni, mert azt ebédre kapja. Húst még nem kap. Egyébként próbáltam már többféle időpontban adni neki estére gyümölcsöt gabonával, de nem lett jobb a helyzet. Ugyanúgy ébred, nyafog, sír... Ha kap vizet, cumit, vissza alszik, hiszen fáradt. Volt, hogy ha nagyon tele volt a pocija, azért volt nyugtalan.

Nem vagyok tápszer párti, de sajnos meg kell próbálnom. Ha az sem válik be, akkor valóban a foga.....

2011. febr. 11. 17:47
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

szerintem nem jól csinálod.A gyümölcs nem vacsorára való,még ha van benne gabona is,mert az szénhidrát,hamar lebomlik,hamar megéhezik tőle.Húst már lehet adni hét hónapos kortól és adj is neki,már kevés a vas a tejedben.Én a helyedben úgy etetném,hogy

reggel anyatej,délelőtt gyümölcs,ebédre főzelék hússal,uzsonna anyatej,vacsora tejpép,alvás előtt anyatej.Nem tudom hány óránként eszik.Egy biztos,estére ne gyümit adj neki.

2011. febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mi a különbség a között, hogy tisztán tejpépet vagy gyümölcs+gabona/kölespépet kap a baba? A gyümölcstől éhezne meg ennyire? Délelőtt nem igényli a tízórai gyümölcsöt. Elvan a tejcsivel a délelőtti alvás utánig. Akkor kapja a saját készítésű főzeléket. Húst még nem szívesen adnék neki....(A fehérje nem terhelné még a veséjét?) 16:30-kor szopizik, majd 18:30-19.00 körül kap kb. 150 gyümölcs+gabonapépet, majd 20.00-kor szopi és alvás.

Köszönöm az hozzászólást! Átszervezem az étrendet!

2011. febr. 11. 18:51
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
18.20-as vagyok megint.Reggel akkor anyatej,alvás után főzelék,ha felkel gyümi+anyatej,este tejpép,alvás előtt anyatej.Az a különbség,hogy a tejpép tele van kalóriával.Ha benyom 150 gramm tejpépet,az kb. 150-180 kalória,míg ennyi mennyiségű gyümölcsben és gabonában tuti nincs annyi.Az összes hozzátáplálási táblázat 7 hónapos kortól ajánlja a húst,szerintem vezesd be.Én mindent napra pontosan betartottam,de én már adtam húst hét hónapos kortól.Ha utána olvasol,ki fog derülni számodra,hogy ennyi idő alatt a te vasraktáraid kiürültek,így nem tudod őt ellátni elég vassal, a zöldségben,gyümölcsben meg nincs annyi,amennyi kellene.Semmi baja nem lesz a veséjének napi egy jégkockatartónyi hústól,viszont tartalmasabb lesz a főzi.A tejpépben is van vas.De ha nem akarsz tejpépet adni neki,akkor adj korának megfelelő tápszert.Erről viszont beszélj a gyerekorvossal,hogy ő melyiket javasolja,esetleg fel is írja.Nézz körül,hogy hogy jössz ki jobban árban,ha te megveszed vagy ő felírja.Ezt nem tudom,mert én már csak egy éves kora után kezdtem tápszert adni neki.
2011. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a jó tanácsot! Sokat segítettél! Már nagyon sokat olvastam a hozzátáplálás témában....talán túl sokat is és ahány cikk, annyi félét írnak. (Ami még kicsit most bosszant, hogy ilyen infókat nem a Védőnőm mondott el!!!)

Szóval holnaptól tízórai kap gyümölcsöt, ebédre főzit (pici hússal), délután szopi, este tejpép, aztán szopi. Remélem beválik és így még elkerülhető lesz a tápszer és jobban fog éjszaka aludni! (Már nagyon ránk férne!)

Szerinted tápszer vagy tejpép??? Ízesített tejpépet semmiképpen nem adok a babámnak, mert azokban van hozzáadott cukor (kivéve talán a Hippes).

Még annyit hagy kérdezzek, hogy a húst hogy készíted a főzihez és milyen az a"jégkocka tartónyi" adag???

Még egyszer nagyon köszönöm!

2011. febr. 11. 20:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de nem hiszem, hogy az éhségnek köze lenne ahhoz, hogy hányszor ébred. Nálunk 4 hónapos kora óta ez a helyzet, ezer cikket elolvastam, meg itt is egy csomó kérdést-választ.

Előtte átaludta az éjszakát a kislányom, aztán jött a fogzás, nőtt már nyolc foga, most nyolc hónapos.


Biztos vagyok benne, hogy a te kisfiad sem az éhség miatt ébred fel.


[link]


olvasd el ezt, hátha ráismersz egy-két dologra.

2011. febr. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az elmúlt éjszaka igazolást nyert, hogy tényleg az éhség miatt nem aludt jót a babám. (Pedig nem szándékosan éheztettem, elhihetitek.)

Szóval: este 20 órától hajnali 1-ig aludt, ekkor kapott 160 g anyatejet cumisüvegből és szopizott még rá. Szépen vissza aludt és reggel 6-ig meg sem mozdult. Jóllakott, így tudott pihenni. Majd 6-kor szopizott és aludt tovább 8-ig! (Olyan jó volt kicsit aludni, folyamatosan.)

Megfogadtam az előző hozzászóló tanácsát: délelőtt kapott kisfiam gyümölcsöt (180 g alma-körte kompót). Egész délelőtt vidáman játszott (nem nyűgösködött), most alszik egy jót. Ha felébred, kap 180 g brokkolit (pici krumplival, répával) + szopi. Délután szopizni fog. Este kap Jó éjszakát tejpépet, ami után 20 órakor szopi és alvás! Remélem ma még jobban fog aludni!

2011. febr. 12. 11:57
 10/11 anonim ***** válasza:

nagyon szívesen,örülök,hogy segíthettem.Kétféleképpen rakhatod el a húst,nyersen vagy főzve.Ha nyersen teszed,akkora kockákat vágj mint egy jégkockatartónyi kocka,és egyesével csomagold be folpackba.Most még egyet tegyél hozzá,majd növelheted az adagot kettőre később.Kiveszel egy kockát,száliránnyal ellentétesen összevágod,megfőzöd,és turmixolod a zöldséggel.

Ha főzve teszed,akkor megfőzöd,leturmixolod,és beleteszed szintén kis adagokban becsomagolod egyesével.Én nyersen tettem el,míg a zöldség megfőtt,addig a hús is és úgy frissebb.Örülök,hogy jól aludtatok.

Én főleg milupa vaniliás tejbedara pépet adtam a fiamnak,az jött be neki legjobban.Az a kis cukor nekik is kell.Ha van még kérdésed nyugodtan tedd fel akár priviben is.

2011. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!