Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az igazság a babák kék...

Mi az igazság a babák kék szeméről?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy minden baba kék szemmel születik és utána vagy megmarad ez a szín vagy megváltozik. Anyukám azt mondta, hogy én barna szemmel születtem és van kórházban készült képem, amin 2 napos vagyok, ott is barna a szemem. A mai napig közel ugyanaz a szín maradt. (22 éves vagyok)
2009. febr. 11. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a nagy többség születik kék szemmel, de vannak kivételek is. Mint ahogy azt mondják, ha jól emlékszem, hogy 6 hónapos koráig változik meg a baba szemszíne, na nálunk ez 2,5 év volt. Addig kék szeme volt, most már zöld...
2009. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom is barna szemmel született és most is olyasmi színe van annyi különbséggel,hogy van 1 kékesfekete kör a barna körül .De én úgy tudom,hogy 1éves koráig változik ha változik a szem színe.

Boldog babázást.

7,5 hónapos kislány anyukája

2009. febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindkettőtöknek! 2. válaszolónak: nem vagyok állapotos, csak érdeklődtem. Az volt az ok, hogy egy ismerősöm azt mondta, hogy nem hiszi el, hogy barna szemmel születtem, mert a babák kék szemmel születnek.
2009. febr. 11. 22:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szia! az én kisfiam szeme gyönyörű barna az első pillanattól fogva! én is egyfolytában nézegettem, mert hallottam, amit neked mondtak :) most 4 hónapos és kicsit világosodott, de barna.
2009. febr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem születik minden baba kék szemmel,és azt mondják,h a világos besötétedhet(pl.kékből barna),de a sötét szemből soha nem lesz világos(barnából kék).És olyan baba is van,akinél legfeljebb csak az árnyalat változik,az alapszín marad.2 gyerekes anyuka
2009. febr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam is barna szemmel született.
2009. febr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én több esetről is hallottam, hogy a baba barna szemmel született, de a nagy többség kékkel. Fél éves koráig besötétedhet. Ha addig nem, akkor világos marad, max. árnyalatokat változik. Az én babám 9 hónapos, de még mindig kék a szeme, pedig az enyém barna, a férjemé zöld. Már többször megkaptam ismerősöktől nagy viccelődve, hogy biztos nem is az ő gyereke. Úgyhogy remélem még bezöldül, habár gyönyörű így!
2009. febr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A szem színét(és emellett még a hajét és a bőrét is) a melanin nevű fehérje határozza meg, amelynek mennyisége az ugyebár genetikailag kódolva van a DNS átíró szálában. Ha a szem írisze nagy mennyiségben tartalmaz melanint, akkor a szem lehet barna vagy fekete; ha kevesebbet akkor zöld, szürkés vagy világosbarna; ha nagyon keveset tartalmaz, akkor kék vagy világosszürke. Hogy miért változhat ennyire erőteljesen az első évben a szem színe, nem tudom. De összefüggésben lehet a melanin mennyiségének változásával, amit megint csak nem tudom elképzelni, hogy mi idéz elő. De én -mint gimnazita tanuló- azt a következést tudom levonni, hogy vannak babák, akik állandóbb melaninszinttel születnek, és vannak, akiknél ez a mennyiség, még nem állt be és az első évben változik, ahogy minden más ebben a gyors és fontos fejlődő évben.
2014. márc. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Katelyn válasza:

Szia, Szerintem csak a töbség szüketik kék szemmel.

Nekem jelenleg zöldes szemem van és barna hajam ( a szivárványhártya körben háromnegyede zöld , negyede barna) de amikor születtem sötét fekete szemmel születem és szürke hamura hasonlító hajjam volt, SZÓVAL jah furcsa :D

2016. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!