Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy is szól a mítosz? (küklop...

Hogy is szól a mítosz? (küklopszok szeméről)

Figyelt kérdés
A küklopszoknak eredetileg kettő szemük volt.Nagyon szerettek volna a jövőbe látni.Voltak valakik(nem tudom kik),akik azt mondták nekik,hogy ők megajándékozzák őket a jóslási tehetség birtoklásával,ha odaadják érte a fél szemüket.Oda is adták(ekkor lettek egyszeműek),de átverték őket.Azóta azokkal az izékkel háborúznak,és minden küklopsz csak a saját halála napját látja meg akkor,amikor megszületik.És,ha szembeszegülnek a halálukkal,kínok kínjai között kell meghalniuk.Hogy volt ez pontosan?
2011. febr. 24. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Én erről a mítoszról sosem hallottam.Ezért elővettem a jó öreg könyvemet(Istenek és hősök a görög-római mondavilágban) és kikerestem,hogy mit írnak a küklopszokról.De abban sem említenek meg ilyet.(pedig itt elég részletesen le van írva minden)

A könyv szerint Szörnyeteg óriások ,egyetlen kerek szemmel homlokuk közepén..Három híres küklopsz A Kronosz elleni lázadásban Zeusz mellé álltak,és mennykövet,villámokat kovácsoltak Zeusznak aki ezek segítségével győzött..

A legismertebb küklopsz Polüphémosz Posszeidon fia volt..

( Odüsszeusz őt cselezte ki)

2011. febr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt valami filmből szedted, vagy honnan? :)


Mert annyira, de annyira nem emlékeztet az eredetire, hogy azt elmondani sem lehet.


Úgy a helyes, ahogy az első írta.

2011. febr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2011. febr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. febr. 25. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!