Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon lázas a kicsim, mit...

Nagyon lázas a kicsim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
11kor felment a láza 38.6ra-végbélben,adtam kúpot kb másfél órára levittem aztán újra felment.az egész teste izzik,nem izzad,piros mindenhol.Elmentünk a dokinőhöz adott 2kúpot és nurofent,van itthon panadol baby-de ezt nem nagyon szeretném a paracetamol miatt bevetni,este hűvösebb vízben fürdettem,de most olvastam nem is csináltam jól,mert folyamatosan kell hűteni..én pedig ezt nem tudta megtenni,mert egyedül fürdettem-az amúgy 7hónapos fiamat,aki még nem ül biztonsággal.Most alszi,vacsorázni nemvacsizott ,szpizott egy kicsit és annyi.Rohangálok be hozzá,mert bár igaz ezt sem tudtam,hogy könnyed ruhát tegyek rá ilyenkor én ráadtam egy rövidújjú bodyt és egypolár kezes lábast,mivel 22fok van ahol alszik és eléggé fázós baba,Méregetem hónaljba neki 37.2-3körüli az érték de a buksiját még mindig melegnek érzem.a keze most épp hűvös volt...akkor most ez már nem láz?Az igazság az,hogy ez az első esetünk a lázzal..szval...bénáskodom,de igyekszem megtenni mindent,hogy hamar kijöjjünk belőle.Nem tudom mit tegyek.Végbélben nem akarom mérni neki ,mert annyira erős baba,hogy már rúg és nem bírom rendesen lefogni,délután 2szer próbáltam alig bírtam már azt hittem belilul a lába ahogy megfogtam,mert féltem kárt teszek benne ha rosszul rúg.Mit tegyek?Használjak fül hőmérőt??az jobb..nincs de akkor veszek egyet,nem tudom hónaljban mennyire megbízható a babáknál a hőfok.Segítsetek kérlek.
2009. febr. 11. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy a lényeg: ne pánikolj. Ha alszik, és érzed, hogy jól tetted be a hónaljába a mérőt, akkor szerintem ott is jó lehet. Ha végbélben méred, az azért pontosabb (de le kell vonni belőle fél fokot).

Ha még mindig lázas, akkor csinálj neki "karkötőt", nedves ruhával. Az általában segíteni szokott. De szerintem nem kell félni a Panadoltól sem, mi mindig azt használjuk, nagyon jó készítmény.

2009. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
37,2 igy este nem gáz, ha 37,7 fölé megy adjál neki szirupot mindenképp. próbáld többször teával kinálni,nehogy kiszáradjon. ha nem múlik a láza, langyos zuhany megint és ha úgyse múlik hivni kell az ügyeletet. ne izgulj, ügyes leszel!
2009. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, eloszor is ne izgulj mert erzi a babad es az nem tul megnyugtato az o szamara:) a laz 39 tol van szoval 38 alatt ne izgulj az csak egy jelzes neked de valojaban a hoemelkedes nem betegseg. Jol csinalod adj neki kupot vagy valami szirupot habar en 39 felett adtam csak kupot es hutofurdot amit fokozatosan hutesz. Ha vegbelben mered a lazat ne vegye eszre hogy mit akarsz elmondhatod neki de mikor csinalod akkor nevetesd mokaztasd vagy adj neki valamit a kezebe hogy ne vegye eszre. Ha latja hogy te matatsz es izgulsz akkor jo hogy rug-kapal:) nalunk ez bevalt. De a honaljba merve is jo.

Jobbulast nektek!

2009. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szia! nyugodj meg, a körülményekhez képest nagyon is remekül helytálltál!

hónaljban is mérheted, öleld addig magadhoz és akkor biztosan helyes lesz az érték. ha magas láza lenne, és nem lenne jó a mérés, akkor is többet mutatna a lázmérő.


az nem tragédia ha nem sokat evett, de a folyadék nagyon fontos! itasd apránként, kínálgasd kortyonként!

egyébként a buksi, kéz, láb időnként csalóka. reggelre biztosan jobb lesz a helyzet! ha mégis fölkúszna még a láza, a hűtőfürdőt kb. 37 fokos vízben kell csinálni, hogy húzza is le a lázát, de ne fázzon meg a kicsi. sajna én sem vagyok jobb a témában, de biztos kapsz még tanácsokat!

jobbulást!!

2009. febr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha én egyedül kényszerülök hűtőfürdőre,akkor úgy szoktam,h a kiskád mellé készítek egy nagy lábas jéghideg vizet,meg egy bögrét,amivel folyamatosan adagolom neki a hideg vizet.

Ez a hőmérő para:A hónalj is teljesen jó.Valahol olvastam,h simán le lehet mérni ott is.A fenékbenméréshez pedig a pelenkázáskor használt fogást javaslom,illetve adj valami érdekeset,valami ritkán megszerezhetőt a kezébe.(Ez nálunk a hőmérő tokja,vagy orrcseppes üveg.)


Tényleg ne parázz!Nem lesz semmi baja.Egy nap 3* adhatsz neki germicidet(ha azt használjátok).

2009. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Valaki irta hogy 37,7 re adjál Panadolt!!

NEM!!

Arra még nem kell lázat csak 38 fok fölött csillapítunk!!!

Az csak jelzés igy van ,nálunk mindig 37.2 körül van a kisfiam hője!!

de ez mindig este felé szokott előfordulni!!

üdv

2009. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Noa az orvos azt mondta,direkt megkérdeztem,hogy 36-37között van az átlagos testhő,37-38hőemelkedés,38-39közepes láz,39fölött magas láz.38fölött csillapítani kell ,nehogy lázgörcsöt kapjon.Most az előbb megmértem,nem nyugodtam a hónaljban méréstől és beigazolódott amit éreztem.38.7lett végbélben.

Adtam Neki nurofent és átöltöztettem könnyebb ruhába.Nem tudom még mit tegyek ha nem megy le,de valószínű marad a langyos vizes ruhás borogatás,mert ez így nem lesz jó...Tökre forró az egész kicsi teste,tehát nem hiszem,hogy ez normális lenne,és ez már nem hőemelkedés az tuti,mert azt már levitte volna a 2kúp amit déltől kapott.A teát elfogadja,sőt sokszor cicire rakom,de előtte tea,mert a cicit inkább csak rágcsálja.Mivel már éjszaka van és alszik így nem igazán jönnek be azok a tippek,hogy beszélgessek vele adjak a kezébe valamit,hogy ne rúgjon,mert szegénykém így is félalomban volt mikor kibontottam és mikor lekerült a pelus na akkor felnézett és nem tettszett neki a lázmérő,de megerősítem magamat,mert muszáj.Hiába sajnálom,de meg kell mérni...remélem reggelre megoldódik,bár a dokinő nem kecsegtetett ezzel..szerinte 2-3napig is eltarthat..

2009. febr. 11. 22:32
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak a sok mandulagyulladastol-fulgyulladastol sokat volt MAGAS laza(40,5)par honaposan,de az ulofurdo es a syrup egyutt csodakra kepes!Az en tapasztalatom,hogy 39fok alatt nem kell idegeskedni,mert sokszor a kicsi immunrendszere magatol is legyozi a bacikat.,de ha feljebb megy, mar figyelni kell!Ulofurdo:Testhomersekletu vizet engedni/ha lazas a pici, amit mertel olyan fokos legyen a viz korulbelul/beletenni a picit,es lassan folyatni a hideg vizet a kadba.Mikor a kicsi szeme mar csillog a laztol,v.latod hogy kezd almosodni,akkor mar ok,de a biztonsag kedveert merd meg a hot megegyszer!Lassan megfogod tudni,mikor lazas a pici,mikor hol faj,eleg lesz ha csak ranezel mar tudni fogod mi a baj!Ne aggodj,idovel minden rendben lesz!
2009. febr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocsi,kihagytam a NEM szocskat.Tehat ha a kicsi szeme mar NEM csillog a laztol akkor mar kiveheted a kadbol,valoszinu hogy lement a laza!Elozo voltam.
2009. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22.10 vagyok na akkor nem irtam butaságot!!!
2009. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!