Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szerelitek le azokat a...

Hogy szerelitek le azokat a kedves rokonokat akik babátokat olyanokkal akarják tömni, mint pl. tejszinhab, sütemény, csoki? Már úgy unom.

Figyelt kérdés
7 hós a bébim és mindig ez megy. Hiába mondom hogy nem akarom ilyenekkel tömni akkor is etetik a gyerekem, nekem meg forr az agyam. És még majdhogy nem le is néznek mert ilyen gonosz vagyok. Nagyobbik gyerkőceimet 1 éves koruk előtt adtam nekik tehéntejet kajába (amúgy tápit idtak), ezt láttam otthon, akkor még mondták hogy ezt meg azt adjál már neki. De mivel a középsőm tej, tojás allergiás lett, a nagyobbiknak is van, igaz neki nem ételre, apuka is asztmás, ezért megfogadtam, hogy a picivel jobban vigyázok. És tessék. És hiába morgok, akkor is.
2011. febr. 14. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Én rászóltam illedelmesen,amikor láttam,hogy olyan dologgal itatja eteti a gyereket amivel nem szabad,de persze mintha a falnak beszéltem volna! Utána már erélyesebb voltam, nem érdekelt ha megsértődik,(főleg,hogy többször volt gond belőle,hogy olyannal etették meg amivel nem szabadott)! Onnantól nem adtak neki semmi tiltott dolgot!
2011. febr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Te vagy az anyja!Ne morogj,hanem mondd meg kerek perec ,hogy nehogy adni merjenek neki!Én le is csapnám anyámat ha ilyesmit merne adni a most 8 hónapos gyerekemnek.
2011. febr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1-figyelmeztetek

2- ha nalunk tortenik kiveszem az illeto kezebol a gyereket

3- ha megtudnam hogy a tiltasom ellenere anyueknal kap valamit egy darabig nem engednem el.


1-2 megtortent mar,azota nincs probalkozas.Eleg keves dolgot tiltottam meg de azt nagyon.

2011. febr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is szóltam ha valamit nem úgy akartam ahogy anyós a nagyim vagy bárki:Az én gyerekem és amíg nem tudja eldönteni mit szeretne enni addig ÉN mondom mem mit eszik nem más!Bár az én fiam már nem kicsi 20 hónapos volt mikor az egyik nagybácsi disznóvágáskor meg akarta vele kóstoltatni a nyers kolbászhúst(van 6 gyereke) nem tegezzük egymást de amikor egyszer szépen szóltam neki és csak hívta a fiamat mert tudni kell mindenkit végig eszik meg mindenkitől enni kér:)Akkor erélyesen hangosan rá szóltam hogy:MONDOM NEM ESZIK ILYET HA NEM LEHET FELFOGNI NAGYON SAJNÁLOM DE ÉN DÖNTÖM EL MIT ADOK NEKI.MIKOR Ő JÓLVANNA DE LEHET HOGY ÍZLENE NEKI.DE MONDOM NEM ÍZLENE NEKI MEG IS SÉRTŐDÖTT MERT AZÓTA SEM JÖTTEK HOZZÁNK!de hát ez egy ilyen bicikli a gyerekemért bármit!
2011. febr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom amit a 12.26 os! Egyszer szólni, mégegyszer szólni, és ha mégis adják akkor meg többet nem viszem! Nem tudom amugy miért olyan nehéz ezt felfogni a hozzátartozóknak hogy nem akarod hogy ilyet egyen...! Nálunk is ez van, és én is ezt csinálom...
2011. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ugye?. Hiába mondom erélyesen, kinevetnek, mert szegény gyerek...? Hát rosszat akarok én neki vagy mi? De mit várjak olyantól akinek 9 éves gyereke 60 kg ő maga meg 100, és annak örül hogy a fia a rántott húst meg a szalonnát szereti csak. Pont ezért ritkán is viszem oda mert tudom hogy adnak neki olyankor ilyen kaját, és aztán még el is dicsekszik, hogy engem idegesitsenek. Komolyan nem értem őket. :-(
2011. febr. 14. 12:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim soha semmit nem adnának, amit nem szabad, de anyós??? 4-5 hónaposan fagyit adott a lányomnak, aztán meg mindenféle más kajákat akart adni neki, amit nem lehet... Pedig tudja nagyon jól, hogy ez nekem nem tetszik és amikor ilyen húzásai vannak, látja rajtam, hogy mindjárt felrobbanok az idegtől, ő meg csak kinevet! A legrosszabb, hogy a párom az anyjával ért egyet... De pont lesz@rom(már boocsánat a kifejezésért) ki mit gondol, az én gyerekem, én etetem a nap 24 órájában és igenis féltem, hogy ne legyen érzékeny semmire, mert manapság a gyerekek kb 10 százaléka érzékeny valami kajára...
2011. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én egészen egyszerűen, ellenkezést nem tűrő stílusban rászólók, hogy ilyet nem eszik a gyerekem, kérem, hogy ne is adjon Neki. Ha ő még mindig erősködne, én akkor elég egyértelműen elvezényelem onnan a gyereket, és határozottan mondom: nem szeretném, hogy ilyet egyen. Nálunk inkább olyan vita szokott menni, hogy ha ott hagyjuk valamelyik nagyszülőnél a gyereket (inkább anyósra jellemző), kihangsúlyozzuk, hogy főétkezések előtt már ne adjon semmilyen nassot a gyerekeknek. Ő pedig sutyiban odaadja, persze annyi esze meg nincs, hogy a gyerek meg elmondja nekünk. Ilyenkor azért szokott dagadni a fejem a dühtől, de talán azért ettől még nem dől össze a világ...
2011. febr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úristen!!!!!

1. 7 hós gyereknek nem szabadna adni semmilyen cukros, tej illetve tojás tartalmú dolgot.... egyes édességekben még mogyoró is elszórtan lehet... a sok E-ről nem is beszélve...


2. Te vagy az anyja állj ki a gyerekedért... ez nem csak elvi kérdés... nem kéne már a gyereket most minden édes sz@rra rászoktatni.


3. Úgy hajtanál el mindegyik a retkes f@szba, hogy arról koldulnának....



Ha ilyet csinálna bármelyik rokonom kerek-perec megmondanám neki hogy ha látni szeretné a gyereket akkor felejtse el ezeket a dolgokat...


Mi is 7 hósak vagyunk, de anyatejen/zöldségen/gyümölcsön/csirke/gabonapépen kívül a gyerek még mást nem evett.


Nem értem hogy a mostani 50 felettiek hol hagyták az eszüket... nem véletlen hogy a mostani 30-asoknak akiknek ezek a hülyek a szülei mindegyik gyomorbeteg, allergiás, meg minden sz@r bajuk van...


Az én anyósom azt nyomtatja állandóan, hogy az ő fia három hónaposan kinézte a töltött káposztát a szájukból ezért adott neki... nekem meg közölte hogy a mi fiunk egy évesen már lecsót fog enni... hát mondtam hogy kétlem...


Ne hagyd hogy ilyen fontos dolgokba beleszóljanak!

2011. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3 hónapos volt a kisebbik fiam mikor dédimamához mentünk látogatóba és ő szánakozva kérdezte ő sem eszik semmit még (csak szopik)mondom nem és nem is fog semmi mást és inni sem iszik mondom nem....

Szánakozó tekintet és ennyi.

Persze ő a szomszéd gyerekéből indul ki aki 6 hónaposan csirke pörköltöt és töltött káposztát evett.

2011. febr. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!