Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell innia egy 5 hós...

Mennyit kell innia egy 5 hós babának ha már két étkezést kiváltottunk és egyébként pedig tápszeres? Úgy értem hogy a tápszeren kívül?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs meghatározva, hogy mennyit "kell". Étkezések között megkínálhatod egy kis teával vagy vízzel. Ha szomjas, el fogja fogadni.

Főleg nyáron lényeg, hogy igyon is, ne csak a tápszer legyen a folyadékbevitel.

2011. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

5 hósan 2 kiváltott étkezés?

bocs, hogy beleszólok de ez baromi gyors szerintem, még csak kóstoltatnod kéne, a 2 nagyon megterheli még egy 5 hónapos fejletlen bélrendszerét!

2011. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kisfiamnak is két kiváltott étkezése volt ilyen idős korában - ORVOSI TANÁCSRA!!!
2011. febr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elvileg annyi dl folyadékot kellene inniuk, ahány kilók. Pl 6 kg, akkor 6 dl folyadék, de ebben benne van az a víz is, amiből a tápszert csinálod, amit a főzelékhez raksz st. Így végülis egy ennyi idős babának szerintem 1-2 dl víz elég kellene, hogy legyen.

Egyébként én is korán kezdtem a hozzátáplálást, 4 hónaposan, de csak 6 hónaposan váltottunk ki EGY étkezést. Nálatok hogyhogy ilyen gyorsan menyt?

2011. febr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kisfiam 5 hónaposan már 8100 gramm volt, egyszerűen nem volt elég neki a világ tápszere sem. Muszáj volt főzelékezni normál adagban, nem csak kóstolgatni.
2011. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok. első válaszoló, nem kötözködni akartam, egyszerűen leírtam a véleményemet. szerintem sok.


mi is 4 hónaposan kezdtük a kóstoltatást mert nem volt elég tejem és az orvosunk nem akart tápszert írni, blabla... 5,5 hósan váltottuk ki az első, majd 7 hósan a 2. étkezést, 9 hósan a 3.at.

egyébként nekem meg 10 hósan volt 8 kiló a babám, szóval nem egy nagy étkű

2011. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom mert több ismerősöm is így mondta illetve a doki néni és a védőnő is hogy 4 hónaposan lehet elkezdeni a kóstoltatást.Ha már nem fogad el tápszert kaja után egy étkezés ki van váltva.Az kicsit nehezebben ment kellett hozzá majdnem egy hónap kb 3 hét.Aztán a 2. étkezés már nagyon gyorsan ment pár nem max egy hét volt.Nagyon szeret kanállal enni.Most természetesen így marad olyan 8-9 hós koráig majd csak aztán váltjuk ki az ebédet.


Amúgy mindenki ezer képen csinálja ha mindig hallgatna az ember mindenkire elveszne a tanácsokban.De szerintem ezt ti is így gondoljátok.

2011. febr. 14. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!