Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kg*150 ajánlott mennyiség...

A kg*150 ajánlott mennyiség meddig érvényes? Valamikortól kevesebbel kell számolni? Csak tápszeres a babám

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez egy irányadó dolog. Nem kötelező pont pl. 150 ml-t étkezésenként beletuszkolni a gyermekbe, ha nem kívánja/kéri.


Én lányom az eleje óta össze-vissza evett. Katasztrófa volt, mérnem kellett naponta minden egyes étkezéskor, hogy mennyit szopott. Ez engem halálra idegelt és nagyon feszült voltam, mert nem tudtam, hogy baja van-e vagy egyszerűen csak kíváncsi-e a gyerekorvos! Eközben pedig vígan hízott a kisasszony...

Odáig jutottunk, hogy a 6. héten már nem volt miért mérni, mivel leszokott a szopásról és fejnem kellett neki a tejet. Azóta cumisüvegből etetem és nagyjából tudom, hogy mennyi már az adagja.

4 hónapos ma és egy étkezésre ő 150 ml-t eszik meg (szintén csak tápszeres már), nekünk más okok miatt elkellet kezdenünk a hozzátáplálást és uzsonnára már max. 10 ml tejet iszik a többi mind gyümölcs. Naponta 5× eszik.


Hagyatkozz a megérzésedre és hagyd, hogy annyit egyen, ahányszor és amennyi neki kell! Túl etetni nem fogod, mivel, ha túl sokat 'passzírozol' belé, az vissza is fog jönni a száján ..

2011. nov. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy idő után kevesebbet evett. Nem emlékszem már pontosan, de kb. 3-4 hónapos korától már inkább alulról közelítettük ezt a számot. Mindenesetre irányadónak jó.
2011. nov. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt mondta, hogy kgx160ml, én teljesen bele voltam ebbe betegedve, hogy megegye minden nap az adagot, aztán rájöttem, hogy a baba pontosan annyit eszik, amennyi neki akkor kell, mi se eszünk előírás szerint. Most 4 hónapos a lányom és nagyon ritkán eszik meg 200 ml a tápból, van, hogy csak 140-et, vagy kevesebbet! A doktorunk is megmondta, hogy a baba se egy gép!
2011. nov. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is tápszeres volt elejétől kezdve.De én sose ez alapján adtam neki.Mindig annyit adtam neki amennyit kért,ezt úgyis látod hogy mennyit eszik meg.De ezt valahogy amúgy se értem.kg*150ml vagyis 2kg-os babának 300ml?

Az én kislányom 20 hónapos,de még ő se issza meg a 200-250ml-t.Reggel egyáltalán nem este is ritka.Nem lehet egy gyereket megtömni.

Egyébként én úgy csináltam az elején hogy pl.csináltam neki 90ml-t,mikor kevés volt neki akkor csináltam még 30ml-t.Mikor láttam hogy kell neki a 120ml akkor annyit csináltam.

2011. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom már 9 hónapos, de csak reggelire tud megenni 200 körül, és nem is tudok ennyit termelni neki. Nálunk nagyon sokáig az alkalmankénti 100-120, esetleg felmentünk 140-re napközben, este meg max 100 körül mozgott. Azt figyeld, hogy szépen hízik -e, normálisan, nem kell dagi baba, az sem egészséges, ha nem hízik, vagy fogy, akkor egészítsd ki tápival, mert akkor többre van szüksége. Nálunk sem tudta tartani a kérdésedben lévő hivatalos ajánlást, de nem gond, ez egyéni is lehet. Az sem mindegy kisfiú vagy kislány, mert azt tapasztaltam a fiúk nehezebbek picit, de ettől még nem biztos, hogy a kislányoknak kevesebb folyadékbevitel+tápanyag (tejecske) kell.
2011. nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem olvastam el figyelmesen a kérdésed végét, hogy csak tápszeres. A lényeg, hogy ugyanez a véleményem a tápszeres dologról is.
2011. nov. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, van itt egy kis félreértés a válaszokban. A 150 ml-s szabály úgy értendő, hogy ahány kg a baba, azt be kell szorozni 150-nel, ennyit ajánlott ennie a babának naponta. Ezt természetesen annyival kell elosztani, ahányszor általában eszik, és így jön ki, hogy kb. mennyi tápszert érdemes neki egy evésre készíteni.

Ez egy ajánlott mennyiség, nem kell görcsölni, hogy ennyit, és ne kevesebbet vagy többet egyen a baba. A lényeg, hogy jóllakjon, jól érezze magát, legyen elég pisis és kakis pelus, és szépen gyarapodjon. Az főleg nem gond, ha egyszer 100 ml-t eszik, a következő etetésnél pedig 200 ml-t.

A szabály a fenti módon, tehát nem szigorúan értelmezve addig érvényes, amíg el nem kezded a hozzátáplálást, mivel attól kezdve nem a tápszer az egyetlen tápláléka. Onnantól kezdve az a cél, hogy legalább napi fél liter tejalapú táplálékot kapjon a baba.

2011. nov. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még valami: az én babám egy kis haspók volt, mégis elég gyakran meg sem közelítettük napi szinten az ajánlott mennyiséget. A védőnő nyugtatott meg, hogy ez csak irányadó mennyiség, azért, hogy az anyukák tudják, mégis mennyi tápszert készítsenek egyszerre, de ha nem eszik egy baba annyit, nem kell beletömni :)
2011. nov. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!