Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell tisztítani egy...

Hogyan kell tisztítani egy pár hetes baba fülét, fülkagylóját, nyakát ( a redők miatt állandóan megtapad a kosz rajta) hajlatok?

Figyelt kérdés
köszi
2011. febr. 14. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Babaolajjal.

Vattakorongra teszel babaolajat, finoman széthúzod a bőrt, és áttörlöd a redőket, hajlatokat. Fürdetéskor meg óvatosan át/leöblíted.

2011. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Jázmin anyucija ***** válasza:
9 hetes a kisfiam, de én olajozni csak a buksiját szoktam, mert onnan könnyen le is tudom mosni. Ha a bőréről nincs jól lemosva akkor az viszkethet. Én a nyakánál is hónaljánál is szépen megmosom a fürdetőkrémes vizzel, aztán óvatosan szárazra törlöm. Aztán jöhet a hintőpor. A fülét is óvatosan fültisztítóval. Semmi extra. Szép tiszta a babám, és nem is tapad meg a kosz a hajlatoknál sem.
2011. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fürdésnél óvatosan megmosom a fülét a habfürdős vízzel, aztán szárazra törlöm és babafültisztót is használok, persze azt is óvatosan, a kis "gyűrődésekbe" a fulcimpájában, ahova esetleg nem fér be a törölköző,meg a lyukba is.

Ha fürdés közben kicsit hátrabillented a fejét (persze csak picit és óvatosan)akkor előtűnik a nyaka és jól meg lehet mosni a tedők között is. Ugyanezt kell csinálni törlésnél is.

2011. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A többiek jól leírták!

Én csak a fültisztítással kapcsolatban tanácsolnám,hogy a hallójáratot nem szabad fültisztítóval takarítani...kizárólag a fülkagylót töröljük ki!!!

2011. febr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. febr. 14. 18:33
 6/6 Jázmin anyucija ***** válasza:
Fültisztítóval én is csak hátul a kis redőknél és a fülkagylót szoktam. Olvastam, hogy felnőtteknél se túl egészséges dolog minden nap fültisztítót használni, inkább csak a törülköző végével megtörülni.
2011. febr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!