Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl lehet adagolni a C vitamint?

Túl lehet adagolni a C vitamint?

Figyelt kérdés
1 éves kislányomnak Béres cseppet kell adnom naponta 2*. Viszont mondták, hogy Cetebével kell beadni. A betegtájékoztatón az szerepel, hogy 50 mg / 10 csepp / C vitamminnal kell beadni, tehát ez napi 2*10 csepp. A Cetebe tájékoztatóján ellenben az áll, hogy 14 év alattiaknak napi 10 cseppnél több nem indokolt, de így én 20 cseppet adok. Merjem így adni?
2009. febr. 12. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ezt orvostól kérdezd meg, felelőséggel erre kismamák nem igazán válaszolhatnak. Igen túl lehet adagolni, amennyit te akarsz adni az nem tudom, hogy túl soknak számít-e.
2009. febr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne add neki minden nap, hanem csak 2-3 naponta. A Béres csepp mellé mindig kell C-vitamint adni, mert ha nem adsz, akkor a Béres cseppben lévő vas elszívja a szervezetből a C-vitamint.

De tényleg érdemes lenne orvostól megkérdezni, hátha tud olyan C-vitamin készítményt, ami passzol a Béres csepp adagjaihoz. A Cebion cseppet is adhatnád szerintem.

2009. febr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy - vízben oldódó vitaminként - kiürül a szervezetből a felesleg, mégis azt olvastam, hogy a tartósan nagy mennyiségű C vitamin fogyasztás nem egészséges. Mivel régebben olvastam, nem tudom, mi miatt van így, de az biztos, hogy nem rövidtávú hatása van, hanem valamilyen hosszabb távú csupán.
2009. febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a Béres mellé a Cebion (C vitamin) cseppet adom, azt kaphatják pici kortól, életkornak megfelelő adagolásban. Valóban vízben oldott vitamin, így a felesleg kiürül a vizelettel, de azt is mondják, hogy a túl sok c vitamin a vesére rossz hatással van, vesekövet okozhat. Így ne adagold túl, max. betegségkor adj többet.
2009. febr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!