Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell fűteni a babaszo...

Mennyire kell fűteni a babaszobát? Mennyi az ideális hőmérséklet? A 30 fok nem túlzás egy kicsit?

Figyelt kérdés
Sógornőméknél 30 alá soha nem megy a hőmérséklet, annyira fűtenek, hogy meg lehet őrülni bent. A kisbaba is nagyon meleg tapintású. Tényleg kell egy 3 hónapos babának ekkora meleg???
2011. febr. 15. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
jézusom.... nálunk a 23 este 24 fok vana lakásban, szegény gyerek ott meg majd tavasszal ha már nem fűtenek 25fokban (ami amúgy már nem hideg) meg fog fagyni!!!! :S
2011. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jaj, ne!z iszonyatosan meleg! Még egy újszülöttnek sincs szüksége 23-24 foknál melegebbre!Három hónaposnak is elegendő a normál 22-23 (akár a nappali 21, éjjeli 19 fok is elegendő!) fok, max. fürdetésre legyen melegebb a fürdőszoba. A melegben gyorsabban szaporodnak a bacik is és a csecsemőhalálra is nagyobb lehet az esély!!!!! [link]
2011. febr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nalunk, mikor tavaly telen ujszulott volt, eleinte 23 fok volt a lakasban, mert 2 hetig bent voltunk a korhazban, megszoktuk a meleget, de aztan most 21-22 fok van. Ejjel is, nappal is. Nem fazik senki, igaz kozben 1 eves a kisfiam, de 22-23 foknal tobb akkor sem lenne, ha meg csak a jatszoszonyegen fekudne. Nem egeszsseges az a 30 fok!! Sem felnottnek, sem gyerknek. Szerintem.
2011. febr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De, abszolút túlzás.

Nálunk (cirkófűtés van) tavaly ilyenkor volt 3 hónapos a baba, akkor 22-23 fok volt nap közben, fürdetéskor 25 fok, éjszakára 20-21 fok.

Most hogy már nagyobb, még ennyi sincs.


Barátnőmék távfűtéses lakásban laknak, ott 27 fok van, de majd' megőrülnek tőle, éjjel-nappal nyitva van az ablak.

Ez az igazi pazarlás, de semmit nem tudnak tenni.

2011. febr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kisnita ***** válasza:
Fú hát az nagyon sok! Nálunk 18-20 fok van, estére feljebb tekerem a termosztátot és fürdés után vissza leveszem. 30 fokban megőrülnék. Így is rosszul vagyok minden évben mikor bejön a fűtés szezon, nehezen viselem a hőmérséklet ingadozást.
2011. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szia

nálunk 22fok van a szobában, a fürdetésnél a fürdőben van kicsit melegebbre állítva,de az sem olyan, h túl lenne fűtve. Az én fiam 6 hetes.Szerintem nem kell 30fok még egy kicsi babának sem, nemhogy egy nagyobbacskának! Nem is túl egészséges folyton izzadni:(

2011. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor még árthatnak is vele a babának? Kályhával fűtenek, tehát nem tudják rendesen szabályozni, de én is soknak tartom, hogy állandóan pakolják a fát a tűzre. Vajon ki mondta neki, hogy ennyire fűtsön? Koraszülött volt a kicsi, három hetesen mehettek haza, és akkor is kérdeztem, miért kell ennyire meleget tartani. Akkor azt mondta hogy azért mert a kórházban az inkubátorban is 30 fok volt.
2011. febr. 15. 11:12
 8/11 anonim ***** válasza:
úgy tudom, bármi jó, amit megszokik. nálunk 20-22 fok közt van.
2011. febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mikor az első fiam született a csecsemős nővér azt mondta 22-23 fok bőven elég, nem kiscsirkét hanem gyereket nevelünk.

Az inkubátorban meztelen a baba nem?? Azért volt ott 30 fok, gondolom a szobában nem meztelen..

Az ok, hogy nem tudják a kályhát szabályozni de nem kell folyamatosan pakolni bele a fát...

2011. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szegény gyerek nálunk akkor megfagyna!17 fok van éjszaka,20 nappal!Fürdéshez csinálok 24 fokot hősugárzóval.A 30 fok nagyon dúrva és a babának nagyon nem jó!!!!!És ha kályhával fűtenek is,arra meg nem kell akkor annyi fát tenni és kész!!!
2011. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!