Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a Rhinatiol köptető...

Milyen a Rhinatiol köptető szirup? Köhögéscsillapitó ez? Mennyi időnek kell eltelnie antibiotikum és köptető beadása közt?

Figyelt kérdés
3 és fél hónapos babánál
2011. febr. 15. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A köptető alapvetően arra szolgál, hogy a letapadt váladékot felszakítsa, tehát a köhögést nem fogja csillapítani. Arra köhögés elleni szirupot szoktak adni (lándzsás útifű szirup - 6 hónapos kortól, illetve pl. Stodalt)

A Rhinatiolt csak orvosi utasításra szabad adni 2 éves kor alatt - gondolom doki írta fel nektek?


Este nem szabad adni, mivel elősegítheti a köhögést, nehogy emiatt éjszaka legyen problémátok.

Ha antibiotikummal együtt ezt írta fel a doki, akkor azért 1-2 óra teljen el a két gyógyszer beadása között.

2011. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen,a doki irta fel,csak sejtettem hogy ez magát a köhögést nem csillapitja!:(((

Azt meg még csak meg se emlitette,sőőőt,úgy irta fel:reggel 2ml délben Suprax antibiotikum,és este szintén 2ml.

Felháborit hogy a köhögését nem csillapitja!:((

2011. febr. 15. 14:08
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon köhögne, próbáld ki a Stodalt. Ez homeopátiás, ártani nem tudsz vele. Ezt adhatod estére is, mert ez viszont köhögéscsillapító.

A doki nem teljesen hülye, hogy ezt írta fel nektek, mert valószínűleg meghallgatta a tüdejét, és hallotta, hogy le van tapadva a váladék neki, azt pedig valamivel fel kell oldani...

Ha megpróbáljátok a Stodalt, szintén teljen el a kettő között pár óra azért.

2011. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen,valóban meghallgatta,és ez kell is neki,de nemértem hogy miért nem irt fel neki köhögéscsillapitót!!Aludni is alig tud szegénykém állandóan felköhögi magát!

Ez amit irtál,adható 3 hónaposnak?És lehet kérnem recept nélkül?Vagy szóljak neki irja már ugyan fel..?

2011. febr. 15. 14:28
 5/11 anonim ***** válasza:
A Stodal az homeopátiás, és recept nélkül kapható. Ha felbontottad, tedd hűtőbe. Nagyon jó, nálunk 2 nap alatt totál elmúlt a csúnya köhögés.
2011. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és persze adhatod neki 3 hónaposan is, 3-5 alkalommal 1 kávéskanál szirupot.
2011. febr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocs,de azt sem igazán tudom mi az a a homopátia.És ezeket a szereket hol adják?Biopatikában?Amúgy köszi ám a gyors válaszokat,rendi vagy :)
2011. febr. 15. 14:33
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocs,de azt sem igazán tudom mi az a a homeopátia.És ezeket a szereket hol adják?Biopatikában?Amúgy köszi ám a gyors válaszokat,rendi vagy :)
2011. febr. 15. 14:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Normál patikában keresd. :)

A homeopátia lényege az öngyógyítás - hasonlót a hasonlóval elvén. Gyógynövényekből kivont hatóanyagot tartalmaznak, csak minimális mennyiségben. Ha nem az alkati szert - tehát ami hatásos lenne - találtad meg, egyszerűen nem hat. Az alkati szert ha megtaláltad, először felerősítheti a tüneteket. Ilyenkor nem szabad megijedni, az adagolást tovább kell folytatni. Arra serkenti a szervezetet, hogy az saját magát meggyógyítsa.

2011. febr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem mindíg ugy mondta a doki hogy reggel-délben köptető,este köhögéscsillapitó,és az antibiotikum és ezek között 1 órát hagyni kell.
2011. febr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!