Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpéptől tényleg jobban...

Tejpéptől tényleg jobban alszik a baba? Fürdés előtt, vagy után etetitek?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy kipróbálom, hogy este tényleg hosszabban alszik-e a 7 hónapos babám ha tejpépet kap, csak nem tudom, hogy csináljam. Szopizik még. Pl.: fél 8 körül tejpép, 8kor fürdés, fél9kor szopi. Vagy így kihányhatja a vacsit, ha fürdésnél nagyon meg van mozgatva?
2011. febr. 15. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is tejpépet adtam neki, mert nem aludt éjszaka, de nem változtatott a dolgon, mert ÉHES volt...amikor elkezdtem neki kicsit szilárdabb ételeket adni vacsorára, na akkor aludt jobban este. Én fürdés után adtam neki tejpépet, aztán szopiztattam, nem akartam nagyon megmozgatni, nem is hányta ki.
2011. febr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk így van (igaz ő már 1 éves múlt):

5 körül uzsonna (tejpép, főzelék vagy kifli, csirkemellsonka, vagy joghurt)

7-8 között fürdés

8:30 körül jó éjszakát tápszer

este 9-reggel 8-9-ig alszik és nem kel fel éjszaka, igaz már pici kora óta.


Elég neki a tejed, nem lehet, hogy pótolni kellene?!

2011. febr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
napközben csak szopi után is elvan 4-5 órát, de éjjel max 3-at, nagyon ritkán többet. Azt vettem észre, hogy valószínűleg félálomban kevesebbet szopizik, azért is kelhet fel hamarabb.
2011. febr. 15. 23:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Fürdetés után etess.
2011. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad a példát, szerintem jó, bár lehet ha kibírja, akkor inkább 9-kor szopi és alvás.

Nem hiszem, hogy kihányja fürdés után a vacsit, legalábbis nálunk soha nem hányta ki.

2011. febr. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én már mindent megpróbáltam a szoptatás mellé vacsorára: tejpép, főzelék, gyümölcs, kefír, kenyér... Teljesen mindegy, minden éjjel kétszer kel enni. :( Szerintem már csak megszokás, de ha néha megpróbálom leszoktatni róla, szívszaggatóan sír, úgyhogy egyelőre várunk.

10 hónapos.

2011. febr. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk bevált,iker fiaim vannak,sokkal jobban aludtak,és legközelebb 5-kor keltek enni.
2011. febr. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, h azért kel 3 óránként mert éhes, lehet a foga jön. Nálunk is ilyen idősen fél óránként kelt, azt hittük éhes ezért este is kapott húsos főzeléket a helyzet nem változott, csak akkor amikor kibújt a foga. szóval megpróbálhatod a tejpépet , de ne várj tőle csodát.

Inkább szoptasd éjszaka is a babádat ahányszor kér, én éjszaka mindig fekve szoptatok , így ha meg is szunnyadok nincs gond, de én soha nem aludtam el, amikor már éreztem, h nem szív akkor szépen visszavittem a szobájába és aludt tovább.

2011. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én is megszoptatom mindig, amíg kéri meg is fogom. Csak jó lenne, ha nem kérné :) Na, majd meglátjuk...
2011. febr. 16. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!