Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sütőtököt hogy készítsem el...

Sütőtököt hogy készítsem el elsőre?

Figyelt kérdés

Most fogom elkezdeni a hozzátáplálást, 6 hónapos és kizárólag anyatejes a kincsem. Sütőtököt kaptam a piacon, szép érett és édes. Hogy készítsem el? Főzzem, süssem? Anyatejet szabad hozzáadni? Úgy készíteném el, hogy tennék el a fagyasztóba is. Meddig lehet tárolni?

Köszönöm a segítséget.


2011. febr. 16. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Én sütöttem, jó krémes lett, csak kikanalaztam a héjából nem adtam hozzá semmit. Sajnos nem tudom meddig lehet tárolni én mindig csak annyit sütöttem amennyi elfogyott. (Mi is ettük:-)
2011. febr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább süsd, ahogy előttem már írták. Ha jól megsült, nem is kell turmixolni, egyenesen a héjából adhatod. Persze, ha akarsz,tehetsz beje anyatejet is. Ha fagyasztani akarod, az elkészült tököt egyenként csomagold folpackba, majd egyenként egy tálcára. Ha megfagyott, zacskóba teheted. Így mindig csak egy darabot olvasztasz ki. + hónapig nyugodtan tárolható -18 fokon.
2011. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nálunk sütve nagy kedvenc, főzve nem igazán szereti.

szeletelve süsd meg, utána leturmixolva kis poharakban le tudod fagyasztani. ha már megfagyott, egybe is teheted (mint jégkockát).


anyatejjel még jobban fogja szeretni. 1-2 hét múlva belekeverhetsz 1 kanál olivaolajat is, hogy táplálóbb legyen, és a zsírban oldódó vitaminoknak legyen elég zsiradék.

2011. febr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja, és ne ijedj meg, a bőre, füle is lehet utána narancssárga, meg a kakija is!
2011. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
félbevágtam,kimagoztam,alufólia alatt megsütöttem(így több vitamin marad benne mintha főznéd)majd héjjastól akkora kockákra vágtam ami 1 adagra elég,folpakkba csomagoltam és be a fagyóba!Anyatejjel keverheted!
2011. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!
2011. febr. 16. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!