Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítsem el 10 hónapos...

Hogyan készítsem el 10 hónapos babámnak a sütőtököt úgy, hogy laktató legyen?

Figyelt kérdés
Már sok idő eltelt azóta, hogy utoljára csináltam neki.Akkor még simán megfőztem burgonyával, és összeturmixoltam.De úgy veszem észre, néhány hete ezek az "üres ételek" nem elég laktatóak számára, a sütőtököt, brokkolis, zöldbab-burgonyás és hasonló Kecskeméti bébiételektől is hamarabb éhes lesz, mint amúgy szokott.Ma valami sütőtökös ételt szeretnék készíteni,de fogalmam sincs, hogy hogyan...
2010. dec. 15. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:

sütötök párolva v. sütve hozzá burgonya és hús.

lehet bárány, nyúl, csirke pulyka.


Ilyenkor már mindenképp húsos étel kell mert érthető hogy a zöldséggel nem lakik jól.

2010. dec. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hús mindenképpen kell bele?

A mi családunkba senki nem husos, heti max 2-3x eszünk csak.A babámnak is minden másnap adok, de nem igazán szereti, és csak úgy eszi meg a kajákat, ha keveset csempészek bele.(kivétel a csirkepöri nokedlivel, de tegnap is az volt).

2010. dec. 15. 08:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Amikor a lányom 10 hónapos volt a kezébe adtam és ette :)

A sütőtök inkább nasi volt neki már ebben a korban!

2010. dec. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor csirkepöri felvágva v. mixelve főtt rizs és a sült kapart tökhús.


lehet reszelt sajttal is!

2010. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiamnál sem menő sajnos a hús :-( Én is hetente max.3-szor tudok neki húsos kaját főzni :-( Ő mindent sajttal akar enni. 1 éves, de a sütőtököt édesen pl. lmával nem eszi meg. Én egyszerűen krumplival és reszelt sajttal adom. Megeszik belőle ebédre kb. 300-350 ml.A legtöbb főzelékbe pedig főtt tojást teszek neki, a brokkolit pedig rizzsel sajttal tejföllel eszi. Minden jót Nektek!
2010. dec. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha húst nem raksz a főzelékeibe, nem fog jóllakni tőlük ennyi idősen már. Kislányom imádta a sütőtök-csirkehusi keveréket (turmixolva persze).
2010. dec. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!