Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom azt mondta 7 hónapos...

Anyósom azt mondta 7 hónapos kislányomnak, hogy: "majd jössz hozzánk port törölgetni, ha nagy leszel! " Na, erre hogyan reagáljon az ember?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy viccesen mondja, csakhogy a másik unokáit is "be szokta fogni" zoknihajtogatásra, krumplipucolásra, függönyleszedésre. És nem azt mondja, hogy légyszíves (a köszönöm-öt nem is ismeri), hanem ezt most megcsinálod. Persze mosollyal az arcán ezt is. A másik unokái már nagyok, csak ünnepekkor látogatják, pedig a szomszéd utcában laknak...

Hogyan lehet ezt úgy megoldani, hogy megértse, nem dolgozni megy a nagyihoz a gyerekem, mert majd én itthon megtanítom neki az ilyen dolgokat, én vagyok az anyja!

Ötletek?


2011. febr. 17. 12:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%

Amíg nem jön el ez a kor, addig sehogy sem. Egy 7 hósnak mondhat bármit úgymond, ha komolyan gondolja ha nem .

Ha eléri azt a kort, hogy a nagyi parancsára ugráljon, akkor majd meg kell magyaráznod anyósodnak, hohy megkérheti az unokáját, hogy segítsen, de nem cseléd hanem unoka.

2011. febr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Addig még nagyon sok évnek kell eltelnie. Az nem lesz baj, ha egy picit segít majd a mamáknál. Az én hét éves lányom is örömmel segít anyukámnak.
2011. febr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Mond vissza ilyenkor viccesen,hogy mama,nem gondolja,hogy dolgozni jön magához!Törölgessen otthon port!:)


Egyébként én nem bánnám,ha anyósom befogná egy kicsit a "panellakó" gyerekeimet.Egy kicsit gyomlálhatnának,söprögethetnének,falevelet gereblyézhetnének a jó levegőn.Ehelyett meg ugrál minden szavukra,rossz nézni,de tényleg.Szaladgál utánuk a pohárral az udvaron,hogy igyanak.

Különben a nővérem anyósa ilyen.Sokkal fiatalabbak vagyunk a nővéremnél,ha látogatóba mentünk hozzá a húgommal mindig takaríttatott minket.Meg a nővérem két lányát is.Az egyik nem szerette,nem is csinálta,a másik meg kifejezetten élvezte.Ki tudja,talán a te lányod is szívesen törölget port nála majd egyszer.Nem tudhatod.:)

2011. febr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%

Sejtem, mit érzel, nekem is rosszul esett mikor azt mondta anyósom a pici, talán pár hetes fiamnak, hogy De jó lesz, majd jössz a kertbe permetelni, segítessz a mamának kertészkedni és nem a mamának kell majd dolgozni....


Ne foglalkozz vele, addig még sok víz lefolyik a dunán, míg akkora lesz a kicsid, hogy tudna port törölgetni.

2011. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%
Mondd a mamának,h reméled,azért majd többre viszi annál,mint hogy szobalány legyen! :-D
2011. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon helyes, a gyereke jó ha segítenek. Szerintem a lányod élvezni fogja. Nem hiszem, hogy halálra dolgoztatná - te is tudod, hogy hamarabb kész lennél, ha nem "segítene" a kicsi.

Én nagyon sokat tanultam nagyanyámtól, ma is eszembe jut, hogy gyúrta a tésztát, hogy törölte le a lekvárt az üveg szájáról. Ő tanított nudlit főzni(öt évesen) libát tömni(8 évesen) tyúkot vágni(10 évesen) kukoricát morzsolni 3 évesen, horgolni, hímezni 6 évesen. Én nagyon élveztem.Diót törtünk, gyújtóst vágtunk, nyújtottunk, krumplit pucoltunk, gyomláltunk, aszaltunk, krumplibogarat szedtünk..mind nagyon jó volt.

7-8 évesen otthon anyámnál az én dolgom volt a portörlés: én kifejezetten szerettem.Leszedegettem a polcot, eljátszottam a nippekkel.11 évesen remekül tudtam férfiinget vasalni, kivasaltunk mamával egy fél köbmétert egy délután, azt is nagyon élveztem.Jártam 10 évesen cirkot szedni 10 órában, 12 évesen címerezni, kapálni, 14 évesen hajnal 3-ig lámpa mellett kőporozni(házat) mindre nagyon büszke voltam. És ma is abból élek. A háztartásban abból, amit 10 éves korom előtt nagyanyámtól lestem el.

Ha rábízod a mamára, bízd rájuk, hogy mit csinálnak.De tanítsd meg a gyermekednek, hogy a munka nem büntetés, hanem élvezet!Az a jó, ha szereti, ha örömét leli benne. É s ha segít a mamának, csak dícséretet érdemel. Nagyon nem lenne neki jó, ha mint valami kis uralkodót, kiszolgálnák, körülimádnák, és nem várnának el tőle semmit. Az árt igazán a gyermeknek.


Szerintem ez csak vicc volt.Így közénk, asszonyok közé emelte egy mondat erejéig a töpörtyűt. Ez jó. Én megnézném inkább, hátha porosak a polcaim.

De ne akard, hyog ne engedjék majd segíteni - pont ezzel ártanál neki.

2011. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Én nem látok ebben nagy tragédiát. Nálunk a családban nagyon sok a nő, a férfiak, papák mind fiatalon meghaltak. Amikor a kisfiam megszületett két éve, anyu is mondta, hogy de jó,hogy végre érkezett egy férfi a családba, mennyit fog majd segíteni a családban. Én ezt inkább meghatónak tartottam, mert ki tudja, lehet, hogy semmit nem fog segíteni, mert egyfolytában tanulni fog stb:)
2011. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

Ti tényleg rosszakaratot láttok az ilyen kérdésekben? Úgy érzem, inkább az anyóssal való kapcsolatotokkal van baj. Nálunk is voltak/vannak hasonló megjegyzések, mindig jól szórakoztam rajtuk, mert nehéz volt elképzelni az újszülött fiamról, hogy egyszer majd a tati után fogja hurcolni a horgászládát:) Aztán most már hurcolja, ahogyan a lányom is imád "segíteni" a maminak.

Nincs itt rosszindulat. Régebben a gyereknevelés fontos része volt a munkára szoktatás, nincs is ezzel semmi baj.

2011. febr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek az előttem szólóval.Nem az anyósod beszólásával van bajod,hanem anyósoddal.Te vagy a rosszindulatú,ha ezen a kijelentésen fennakadsz!
2011. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
31%
Előző vagyok.Helyesítek az 13.14.-sel értek egyet.
2011. febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!