Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha hirtelen...

Mit csináljak, ha hirtelen nem hajlandó enni a fiam?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hiszti az egész, nem beteg, csak egyszerűen nem hajlandó patália nélkül elfogadni, amit főzök neki. De a kész bébiételt se, egyedül a tejpépnél nem balhézik. Korábban semmi gnd nem volt, most lett 11 hónapos és egyik napról a másikra kezelhetetlen lett..Nem akarom erőltetni, mert csak mégjobban üvölt, kicsapja a kezemből a kanalat. Nagy nehezen, sokszorra sikerül annyit beadagolnom neki 2 óra altt, mint korábban 10 perc alatt, vidáman megevett.
2009. febr. 13. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd. Adj neki kajaidőben, ha nem kell, hagyd, adj neki legközelebbi kajaidőben. Ha akkor sem, akkor a legközelebbi kajaidőben. Előbb utóbb éhes lesz.

Ha játszik a kajával, nyugodtan vedd el, és megkapja ha valóban éhes lesz, akkor meg fogja enni.

Ne félj, annyi eszik, hogy "ne haljon éhen..":-)

Inni viszont itasd.

2009. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek ne erőltesd. Nálunk egészen apró volt baba amikor elkezdte ezt a viselkedést. Már rettegek, ha jön a hami ideje..(tudom, hogy nem teszem jól, de ez van)...Egyetlen tapasztalatom: ha erőltetem katasztrofális lesz a helyzet.Gondolom azért idővel megváltoznak.
2009. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
inni sem iszik, ez sose ment...csak szopival jutott folyadékhoz, pedig félórnként kínálgatom őt teával, vízzel, gyümilével, pohárból, cuisüvegből, itatóspohárból, már mindent kipróbáltam
2009. febr. 13. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!