Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hova helyezzem el az éjszakai...

Hova helyezzem el az éjszakai fényt a gyerekszobában?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy a kiságy közelébe,vagy inkább egy kicsit messzebb? Nem akarom,hogy túl közel legyen a kiságyhoz,nehogy gész éjjel azt bámulja a picúr,de azt sem,hogy sötét legyen,mert túl messze van.
2009. febr. 13. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a lányom picike volt és szopizott (és még magasra volt állítva az ágya), addig a kiságy alatt volt a fény. Így nem világított sem a szemében, én viszont láttam.

Most, hogy nagyobb, neki kell az elalvásnál a lámpa. A szobában egy fotel mögé van téve, így ha valamit keres (alvós, inni való) mindig megtalálja. Velünk alszik egy szobában, ha mi is megyünk aludni, lekapcsolom a lámpát. Ha felkel, úgyis kelek vele. Nekem ez így vált be.

Akár hova megyünk, mindig úgy csinálok fényt, hogy ne közvetlen a szemébe menjen, de azért én is lássak.

2009. febr. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6 hónapos a lányom, és nálunk is az ágy alatt van egyelőre. Az ágyra így nem jut fény, én viszont "látok".
2009. febr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy ismerősöm sólámpát helyezett a kiságy mellé. Ez elegendő fényt biztosított - ahogy láttam, és még egészségesw is.

A baba egyébként a piros színt látja először.

2009. febr. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Miért szeretnél éjjelifényt? a pocakodban is sötét volt. szerintem nem szabad hozzászoktatni, és nem lesz semmi probléma. Én azt olvastam, hogy teljes sötétség kell a megfelelő alváshoz, mert különben az agy nem termel egy bizonyos hormont. Mi sem használunk éjjeli fényt, etetésnél rendesen felkapcsolom a lámpát, ha végeztünk pedig leoltom. Semmi problémája nincs vele a babának, mert így szokta meg. Ha nem muszáj, szerintem ne erőltessétek. Sok sikert az altatáshoz!
2009. febr. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2009. febr. 14. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!