Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, Apukák, Válaszolók!...

Anyukák, Apukák, Válaszolók! Hogy tetszenek az Iván fiúnév? Adnátok a (leendő) gyermeketeknek? Miért igen, vagy miért nem?

Figyelt kérdés

Nem várok kisbabát, csak ez a kedvenc fiúnevem. Sokaknak nem tetszik, nagyon furcsán néznek rám, ha mondom, hogy majd egyszer ezt a nevet szeretném adni a leendő gyermekemnek. Természetesen nem a válaszok alapján fogom eldönteni, hogy adom-e, vagy sem? Csupán csak kíváncsi vagyok a Ti, az Önök véleményére.

(Akinek van ilyen nevű ismerőse, írhatna róla pár szót, mondatot, hogy milyen a személyisége az Ivánoknak! :))


2011. febr. 20. 21:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

* Elnézést! A kérdést javítani szeretné, mert úgy írtam, hogy tetszenek, pedig tetsziket szerettem volna írni.


Tehát: Anyukák, Apukák, Válaszolók! Hogy tetszik az Iván fiúnév? Adnátok a (leendő) gyermeketeknek? Miért igen, vagy miért nem?

2011. febr. 20. 21:05
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
Magyarként nincs rá okom, hogy orosz nevet adjak a trónörökösömnek.
2011. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik.

2 "ismerosomnek" ez a neve.

Egyik a volt matektanarom fia (kulontanar) O okos, de kicsit bekepzelt.

A masike egy ismerosom fia.Eleg vagany kissrac.

kb 6-8 eves lehet most.Nagy dumas rosszcsont :)

2011. febr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Részben egyetértek az első válaszolóval, mert nekem is (eddig) jobban tetszettek a magyar(osabb) nevek, mint például a Kincső, Zétény, stb. Viszont nemrég egy újságban olvastam egy ilyen nevű férfiről, és leírva nagyon megtetszett a neve. :) Azóta tényleg ez lett nálam a favorit.
2011. febr. 20. 21:22
 5/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nekem a tipikus orosz maffiózó jut eszembe, Vitaly Petrov képével (ha nem ismered, guglizz rá, és megérted, hogy miért... [gyengébbek kedvéért: tipikus orosz feje van]) :D

Nem adnám a gyermekemnek.


Viszont nektek sok boldogságot kívánok :)

2011. febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
33%

A magyar történelemben lezajló eseményekre tekintettel semmiképpen sem adnék orosz nevet a gyermekemnek.

Gondolj bele ha majd tanulja az iskolában, hogy az oroszok hány évig tartották megszállás alatt a népét...és ő pont egy orosz névvel él.

2011. febr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jo nev az Ivan.

En kb. ezt a dumat hallgattam mikor a kisfiamat vartam, hogy hogyan adhatok naci nevet a gyerekemnek...? Holott nem naci nev, igaz, hogy nemet. Nem Mo-n elunk...es hat nem akarodzott Martinnak meg Kevinnek elnevezni.

Felix-et szerettem volna, de apjuk nem jarult hozza. Igy lett Frederick. Ami beketartot jelent es a magyar Frigyes megfeleloje.

Most meg el vannak ajulva foleg a magyarok, hogy micsoda szep neve van a kisracomnak...igazodjon ki az ember ezen! Masodik neve Laszlo.

A kisfiad ha lesz, a tied lesz. Ha te ugy erzed, ez a nev illeni fog ra mikor majd meglatod, siman nevezd igy el.

Nemzetkozi nev, barhova megy, ki fogjak tudni ejteni. A Zetenybe beletorne sok nemzet foga.

Ha a kovetkezo csemetenk is kisfiu lesz, akkor az vagy Max vagy Vilmos lesz,

2011. febr. 21. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem ez a név nem tetszik, de ettől függetlenül, ha tetszik, miért ne adhatnád ezt a nevet. Szerintem, nincs vele semmi baj.
2011. febr. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik. Rettegett Iván jut róla eszembe.
2011. febr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat! Igen, ebbe én is belegondoltam, hogy az Iván olyan név, amit majdnem világszerte ki tudnak mondani (ha nem is így, akkor az ő nyelvükön), és nem törik bele a nyelvük.
2011. febr. 28. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!