Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy azért harap szopi...

Lehet, hogy azért harap szopi közben a babám, mert annyira fáj az ínye a fogzás miatt?

Figyelt kérdés
Ma hajnalban kezdte, hogy egymás után vagy 5-ször megharapott. Régebben már volt rá példa kb. 2 alkalommal, de úgy tűnt, hogy szépen megértette, hogy "nem szabad, mert anyának ez fáj". Most viszont olyan volt, mintha nehezen akarna szopizni, és harapott. Nagyon kétségbe estem! Még sokáig szeretném szoptatni, de ha így fog harapni.... vagy lehet, hogy más baja van? Segítsetek!!!! Volt valakinek hasonló "harapásos ügye"?
2009. febr. 14. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

nem írtad hogy mekkora a babád, és hogy van-e már foga.

nekem az első babámnak még nem volt foga, de ugy megszorított az ínyével, hogy olyan volt, mintha foggal harapott volna.

pedig ha kijönnek a fogai, és úgy harap meg, az annyira fájhat, hogy töbet nem mered szoptatni.

jó lesz rá odafigyelned, és mielőbb megtanítani neki, hogy nem szabad. Nekem azt tanácsolták, hogy amikor megharap, vegyem el tőle, és így megtanulja, hogy nem szabad, persze ez csak a nagyobb gyerekeknél válik be.

2009. febr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jaj, ez nálunk is így van egy ideje, és én is csak a fogzásra tudom fogni. 6 hós . Néha az ujjamat is olyan erővel szorítja az inyéhez, hogy nekem fáj.
2009. febr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia! 6 hós, és már van alul 2 foga. Fölül az ínye nagyon be van duzzadva Neki, és olyan volt, mintha szopi közben fájna a szája, mert alig akarta szívni a cicit, aztán meg harapott. Olyankor mindig elvettem Tőle, de mégis megismétlődött a dolog többször...:-(
2009. febr. 14. 12:33
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is arra gondolok, hogy az ínye fájhat ennyire, és bízom benne, hogy amint kibújnak a fogacskák, megoldódik ez a probléma. Csak az a kérdés, hogy még az mennyi idő. Mert akár több hét is lehet... És ha addig mindig harapni fog???!!!
2009. febr. 14. 12:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, a foga miatt van. Faj az inye es azert harap. Az enyem (8 es fel honapos) is ezt csinalja minden egyes fog kibujasa elott. Mar 8 foga van... kepzelheted. En azt csinalom, hogy mindig keszenletben van az ujjam, es ha erzem, hogy kezdi szoritani, raszolok, hogy nem szabad! es a kisujjammal oldalt kifeszitem a szajat, igy ki tudom gyorsan szabaditani a mellbimbomat. Csak remenykedni tudok, hogy nem fogja leharapni... :))
2009. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!