Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos a kisfiam éjszaka...

11 hónapos a kisfiam éjszaka nem alszik az ágyában egyáltalán csak köztünk, de ott is sokszor felébred. Mit kellene tennem hogy aludjon és lehetőleg az ágyában?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:
13 hós lányunk majdnem ugyanezt csinálja. Az ágyunktók kb. 2 m-re van az ő kiságya, amiben óránként felsír. A mi ágyunkban csak íx kel fel inni. Azt csináltam,hogy a mi ágyunk és az ő ágya közé raktam egy matracot,ami pont egymagas a mi ágyunkkal. Így nyugodtan alszunk mindhárman. Tudom lehet nem a legjobb megoldás, próbáltam,hogy nem veszem ki a kiságyból,de nem tudom sírni hagyni, a szivem szakad meg, és hát nekem is jó érzés, ha ott szuszog mellettem. Ezer helyről hallottam,hogy nem kell erőltetni, ha elmulik a fogzásos időszak durva része, elhagyják, kinövik. Persze lehet,hogy nem így lesz, de majd azt is túléljük. :)
2011. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az attól függ mit szeretnél elérni és mennyire vagy eltökélt. Azt szeretnéd hogy gyermeked aludjon, mégpedig egyedül és lehetőleg a saját ágyában. Ha ezt szeretnéd elérni, akkor változtass az alvási szokásokon. Mondd el neki, h mostantól az ágyában alszik, és ha éjjel felébred, nyugtasd meg és tedd viszza. Biztos nehéz lesz eleinte, és sokszor kell kelni hozzá, vagy nehezen nyugszik meg, de ált pár napon belül maguktól és egyedül alszanak a gyerekek. De várhatsz is addig amíg ő szeretne egyedül aludni az ágyában, ám ez szerintem a legtöbb gyerek esetében nem történik meg. A szülőnek kell változtatnia ha változást akar. Keresztlányom pl 3 !!!! éves koráig igényelte az altatást (ami akár órákig is eltartott), és éjjel visszament a szülei közé, ahol firgett-forgott álmában, szülei pedig nem aludtak. Náluk ekkor lett elég, és pár hétbe telt mire viszonylagos rend ált be. mikor megszületett a fiunk, úgy döntöttünk, nem akarjuk h ez legyen. 3 hós koráig egy szobában voltunk vele, akkor kiköltöztünk, és azóta a hullámvölgyeketől eltekintve átalussza az éjszakát, és nem kell altatni. Nem gondolom, h szívtelen lennék, mert nem ringatom, ill nem hallgatom éjjel a szuszogását. Kipihent ő is és én is.
2011. febr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!