Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15hós kislányomnak rekedt a...

15hós kislányomnak rekedt a hangja és köhög egy kicsit! Van valami ötletetek hogyan kezeljem ki? Enni sem akar nagyon!

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta ha nem lázas nincs rosszul akkor inkább ne vigyem az orvoshoz,mert ott több mindent elkaphat!
2011. febr. 22. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Csinálj neki karamelles hagymateát, és naponta 2-3 csészényit kortyolgattass el vele./ízesítheted még mézzel, ha nem elég édes/ adhatsz neki külön mézet is, de utána ne igyon, egyen,/legalább 1/2 órán át/ hadd tapadjon a méz a nyálkahártyára.
2011. febr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy:lándzsásutifű szirup
2011. febr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy kell karamellás hagymateát csinálni?Még sosem csináltam!:(
2011. febr. 22. 18:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de kislányomnál ugyanígy jelentkezett a krupp (ezek voltak az előjelei). Egy-két napig csak szárazon köhécselt, rekedt volt a hangja, amúgy más nem volt (láz , rosszkedv, levertség nem jelentkezett), én is úgy voltam vele, hogy nem vészes, aztán egy éjjel ijesztően kezdte venni a levegőt és úgy köhögött, mintha egy kutya ugatott volna. Befulladt rendesen, mentőt kellett hívni hozzá (bent is tartottak három napig). Ekkor másfél éves volt.

Akkor bepánikoltam, de már tudom, hogy nem kellett volna, annyi a teendő, hogy ki kell nyitni az ablakot (persze előtte felöltözni) és a hideg levegőt kell vele belélegeztetni. E mellett Rectodelt kúpot kell neki adni, ezt a háziorvos írhatja ki.

A lányom hét éves, mára már kinőtte, de évente kétszer általában jelentkezett nála.

Azért figyelgesd éjszaka! Lehet, hogy nem lesz belőle semmi.

Ami jó a köhögésre, a hideg sóoldatos inhalálás (inhalátor kell hozzá).

2011. febr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz :(

Nálunk is így kezdődött...egy picit köhécselt,észrevettük hogy rekedt a hangja,enni szinte semmit nem akart, de gondoltam ezzel még nem viszem el orvoshoz,mert lázas nem volt. Másnap reggel már ugató köhögése volt,ami egyre rosszabb lett,belégzéskor nagyon behúzódott a mellkasa. Elvittük az ügyeletre (hétvége volt) ahol azt mondták gégegyulladása van és kruppos köhögése,kapott Rectodelt kúpot, de sajnos nem használt neki, egyre jobban fulladt,ekkor már lázas is volt,ezért beutaltak minket a kórházba,ott kapott rohamoldó gyógyszereket,amitől jobban lett. Amúgy a kruppos roham általában éjszaka jön elő, éjjel 2-5 óra között a leggyakoribb. Remélem nektek nem ez lesz, de azért tartsd szemmel a picurt!

2011. febr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi most a Stodal szirupot használjuk, úgy néz ki, hogy javul.
2011. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Karamelles hagymatea:Karamellizálj cukrot, 1-2 ek-nyit úgy, hogy lábosba teszed, és kis lángon addig pirítod, ameddig világos barna nem lesz, felöntöd vízzel, és beleteszel 1 vöröshagymát szeletekre vágva, és felfőzöd.
2011. febr. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy krupp,mert csak néha köhög keveset!Én arra gondolok hogy a rekedtsége a sok kiabálástól van,mivel az orrát is szívtam neki orrszi porszival és nagyon nem tetszik neki.Alig bírom olyankor lefogni mert úgy feszíti magát és ordít!szóval szerintem mikor teli az orra és a száján veszi a levegőt kiszáradhat neki és akkor köhög,meg amikor félrenyeli a nyálát!Rengeteg nyála van most neki.Egyszerre 4 foga jön ebből 3 rágó és nagyon szenved az egyikkel,mert már hetek óta fel van dagadva az ínye és véres is de nem akarja áttörni az a fránya fogacska!
2011. febr. 23. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!