Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amióta nincs pelusa a kislányo...

Amióta nincs pelusa a kislányomnak állandóan piros a punija és alatta, mivel kenjem kezeljem?

Figyelt kérdés
A pelus alatt már jó fél éve nem kentem neki semmivel és semmi gond nem volt, de most elég sűrűn piros neki. Jön a rágófoga, lehet köze hozzá?
2010. aug. 9. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
bepanthen vagy sudocrem. 1-2 nap alatt leviszi a pirosságot. Időnként mondjuk esténként kend be vele, ha nem is minden nap , de legalább 2-3 naponta és akkor nem is fog előjönni. Illetve vécézés után használj nedves törlőkendőt.
2010. aug. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem fogdossa túl erősen a punciját? A mosóporra is lehet érzékeny. Szerintem mutasd meg orvosnak.
2010. aug. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek szerint már szobatiszta :-D

Mindenképpen orvoshoz fordulnék, hogy nem-e valamilyen bőrfertőzés. Mert szerintem csak akkor kenegesd otthon, ha már kizártátok ezt a lehetőséget.

2010. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
szerintem nem kell orvos ehhez. A pelusban felszívodott a pisi, a bilizésnél meg nem és valószínűleg nem eléggé van megtörölve, ez okozza a pisorrásgot, vagy ha még bodyt hord és nincs alatta bugyi, akkor az is irritálhatja. Pár napig pisilés után fektesd fel és mintha pelenkás lenne, töröld neki tisztára egy nedves törlőkendővel, és ha van otthon egy kis maradék OTKI-s popsikrém, vagy neogranormon, vagy a kettőt együtt(sőt én szoktam bele egy kis canestent is keverni) is tehetsz rá. Ha pár nap múlva sem múlik el, akkor menj vele orvoshoz.
2010. szept. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

10:18-as vagyok

10:27-esnek:

valószínű hogy nem múlt el pár nap alatt, mert a kérdés csak a kiemelés miatt van elől, eredeti dátuma augusztus 8.

Ha egy hónap alatt nem múl el otthoni praktikákkal, akkor orvos az illetékes.

2010. szept. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2010. szept. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!