Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányok! A Tgyás-t a munkáltató...

Lányok! A Tgyás-t a munkáltató vagy az állam fizeti?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm azt állítja, hogy miattam két bért kell kifizetniük nekem a Tgyást és annak akit a helyemre vettek fel pedig a munkabérét. Ez igaz? A Tgyást nem az állam adja??? Illetve az OEP?
2011. febr. 22. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
De az oep adja. Ez ellátás, csak akkor fizeti a munkáltató, ha tb kifizetőhely, de ekkor sem saját pénzből, hanem államiból. A munkáltatód vagy nem ért hozzá, vagy át akar verni. Kérte emiatt, hogy közös megegyezéssel szüntessétek meg a munkaviszonyt?
2011. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2011. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
főnőkődnek egy vasába nem kerül.Nem ő fizet hanem az állam!!!
2011. febr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De, az állam adja.

[link]

A bérfizetésen kívül csak a betegszabadság (évi első 15 napi táppénz) és az üzemi baleset esetén kell a cégnek 100%-ban állni a kiadásokat. Táppénz esetén 1/3-ot áll a cég, GYEDet, GYESt, apanapot az állam fizet.

2011. febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most halottam a kolleganőmtől, hogy egy munkatársi értekezleten (ami többnyire a költség csökkentésről szólt), elhangzott, hogy miattam két bért fizetnek. Nagyon felháborodtam mert én is így tudtam, hogy ez nekik egy fillérjükbe sem kerül.
2011. febr. 22. 21:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Az nem lehet, hogy a kolléganőd félre értett valamit? Egy főni mindig tisztában van mindennel,ami a pénzével kapcsolatos az tuti!Akár milyen tudatlan is!

Nálunk is volt költség csökkentéses meeting és kifejezetten örültek annak, hogy én spóroltam nekik,de emberileg sajnálták, hogy eljöttem és várnak vissza.

2011. febr. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, erre azért ne vegyél mérget, hogy egy főnök mindent tud ami a pénzét érinti... Nálunk a személyügyes sem tudja, mindig felhívja a bérszámfejtő céget, akármi kérdés van. A hajam égnek áll tőle, hogy ezért kap annyit amennyit, közben meg...

Na, lett valami eredmény? Vagy nem akarsz szólni, csak tudni akartad?

2011. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen kiderült, persze hogy az OEP fizeti, csak létszámleépítés lesz, és rám (is) akarta kenni, hogy én is tehetek róla mert miattam fizetnek két bért. Könyörgöm hogy vállaljon az ember így gyereket. Úgy gondoltam hogy van egy biztos állásom, és majd lehet hogy vissza se vesznek.
2011. febr. 24. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!